Tekil Mesaj gösterimi
Eski 14.05.16, 15:20   #3
alkanaga
Uzman Üye

alkanaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2015
Konular: 108
Mesajlar: 1,855
Ettiği Teşekkür: 4454
Aldığı Teşekkür: 6655
Rep Derecesi : alkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Türkiyede Milliyetçilik

Hürriyet ve İtilafçılar’ın bir çok ismi İngiliz Muhipler Cemiyeti ve Kürt Teali Cemiyeti üyesidir. İttihatçılar iktidardan düşünce Hürriyet ve İtilaf Fırkası iktidara gelir.
Hürriyet ve İtilafçılar’ın yaptığı ilk işlerden biri Ermeni Tehciri Sorgulaması’dır. Nemrut Mustafa ve Kambur İzzet çetesi devrededir. Boğazlıyan Kaymakamı Kemal Bey ve Urfa Mutasarrıfı Nusret Bey başta olmak üzere bir çok devlet görevlisi idam edilir.


Büyükada İskelesi’nde tarih

Dönem Mondros Mütarekesi öncesidir…
Bedirhanlar’dan Abdurrahman Bey Ada Kaymakamı’dır.
Adalar’dan Beyoğlu’na, Boğaziçi’ne İstanbul’un gelişmiş yüzü İngiliz, Fransız ve Yunan bayraklarıyla kirletilmiştir…
Yahya Kemal, Büyükada İskelesi’nde Ali Kemal’e rastlar. Ona, “Mütareke nasıl akdedilecek?” diye sorar.
Ali Kemal, savaş mağlubu Osmanlı’nın Batılı devletlerle müzakere gücü olmadığına inanır. Bu yüzden küçümser bir eda ile konuşur: “Mirim, Mütareke için müzakere olacak değil ki meraklanıyorsunuz! Devletlerle şimdi müzakereye girişmek muhaldir.”

Ali Kemal, meseleyi Batılı devletlerin Boğaz’ın ağzında duran amirale verdikleri kağıt kadar basit bir mesele olduğuna inanır.
Yahya Kemal, Ali Kemal’den ayrılınca yanına Doktor Nazım gelir. O da hemen Ali Kemal’e nefretini beyan ederek söze girer…

Ali Kemal’in bugünkü öz torunları Boris ile Selim

İşbirlikçi Ali Kemal’in torunu Boris Johnson, bugün Londra belediye başkanıdır. Diğer torunu Selim Kuneralp de Türkiye Cumhuriyeti’nin üst düzey diplomatlarından biridir ve 2015 yılında emekli olmuştur.
AB Türkiye Eski Temsilcisi Karen Fogg’un Türkiye’de bazı gazetecilerle yazıştığı elektronik postalar olay olur. Yazışanlar arasında Cengiz Çandar, Mehmet Ali Birand, Şahin Alpay, Eser Karakaş gibi isimler vardır. Bu yazışmalarda gazetecilerin Batı işbirlikçiliği deşifre olur.
Karen Fogg’la Türkiye’nin o zamanki İsveç Büyükelçisi Ali Kemal’in torunu Selim Kuneralp’in yazışmaları da ilginçtir.
Kuneralp, gizlilik tavsiyesinde bulunarak Fogg’dan mesajlarını büyükelçiliğin elektronik posta adresine geçmemesini ister:
“Sevgili Karen, dünkü mesajımda yanlışlıkla büyükelçiliğin e-posta adresini kullanmışım. Hala geçerli olan eski adresime yazmaya devam etmen gerek.
Yoksa senin mesajlarını burada herkes okuyabilir.”
Ali Kemal’in torunu Selim Kuneralp, tıpkı dedesi gibi kendi ülkesine karşı Batılılar’la gizli görüşmeler yapmaktadır.

Hatime: Adem-i Merkeziyet’ten Demokratik Özerklik’e maksat devletin tasfiyesi
Ülkemiz ‘Demokratik Özerklik’ isyanı yaşıyor. ‘Demokratik Özerklik’ gündeminde meselenin cemaziyülevvelini bilmemiz gerekiyor.
Kültürel özgürlük ve demokratik katılım temelinde yürütülecek bir Barış Süreci’ne evet derken Devlet’i tasfiyeyi amaçlayan ‘Demokratik Özerklik’e hayır diyoruz.
İkinci Mahmut’la şekillenen ‘merkezi devlet anlayışı’nı Abdülhamit, Talat Paşa ve Mustafa Kemal devam ettirmiştir.
__________________
Sevmekten asla vazgeçmeyin. Sevgisiz bir hayat amaçsız, anlamsız olur. Alkanaga
alkanaga isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz alkanaga'in Mesajına Teşekkür Etti.