Tekil Mesaj gösterimi
Eski 15.05.16, 01:20   #5
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1169
Mesajlar: 12,170
Ettiği Teşekkür: 50976
Aldığı Teşekkür: 44395
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Erdoğan, Türkiye’nin Kaderiyle Oynayamaz | Saygı Öztürk

Kılıçdaroğlu lider olabilir ancak iktidara gelme sorunu olmayan daha küçük partilerde lider olabilir.

Lider demek bir partinin başına geçip, orda laklak etmek değil, bir halk hareketinin öncülüğünü yapabilmektir. İşte Kılıçdaroğlu' nda bu vasıf yok.

...

Şimdi bu ülkede her 4 kişiden biri CHP' li ve bu kesim gerçek sosyalistleri saymazsak, ülkede en eğitimli kesimlerin desteklediği parti. Bu kesimler kolay kolay satın alınamaz ve kolay kolay susturulamaz. Ama bu kesimlerin başına bu kesimlerin vatan için fedakarlık güdüsünü kıracak bir lider ikame ederseniz, artık muhalif hareket, bir hareket olmaktan çıkıp pasifize edilmiş bir topluluğa dönüşür...


CHP, en eğitimli ve en fedakar halk kesimlerini pasifize etmiş ve bu rezil günlerin gelmesinde suskunluğuyla önemli bir rol oynamıştır.

Keza MHP...


MHP daha rezildir. MHP, CHP' nin de ötesinde, muhalefeti pasifize etmekle kalmamış, bir de Tayyip ve AKP' sine ülkenin bu hale gelmesi için parlamenter destek vermiş ve vermektedir.

...

AKP, BOP uşağı bir parti. Keza HDP.

Bu iki partinin ilkeleri arasında amerikan çıkarları açıkça yazılıdır.

Ama maalesef CHP ve MHP' nin ilkeleri arasında da Amerikancılık yazılıdır.

Yani gerçekten yazılıdır...

MHP seçim bildirgelerinde ''ABD ile satratejik ortaklık ilişkilerimizi daha da geliştirmek ilkesi'' diye; CHP' ninkinde ise ''Türkiye' de gelişen ABD ve NATO düşmanlığını yumuşatmak görevi'' diye açıkça yazar.

Yani...

ABD' ye muhalefet etmeye cesareti olmayan hiç bir parti Tayyip ve iktidarına karşı gerçek bir muhalif duruş gösteremez.
__________________
zafere kadar devrim
Aristo Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.