Tekil Mesaj gösterimi
Eski 22.05.16, 04:51   #17
Taner
Tam Üye

Taner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2012
Konular: 61
Mesajlar: 436
Ettiği Teşekkür: 1141
Aldığı Teşekkür: 1752
Rep Derecesi : Taner muhteşem bir gelişmedeTaner muhteşem bir gelişmedeTaner muhteşem bir gelişmedeTaner muhteşem bir gelişmedeTaner muhteşem bir gelişmedeTaner muhteşem bir gelişmedeTaner muhteşem bir gelişmedeTaner muhteşem bir gelişmedeTaner muhteşem bir gelişmedeTaner muhteşem bir gelişmedeTaner muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Türkiyede Milliyetçilik

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster

Ama egemen olan unsur ve bu toprakların kökeninde Türklük yatıyordu. Mustafa Kemal Atatürk, Osmanlı' dan geriye kalan topraklarda Türk unsurunun çoğunluğu ve egemenliği üzerinden Türkiye Cumhuriyeti devletini ulusal bir devlet olarak kurdu. Emperyalistler şaşkın ve atıl bir durumdaydı.

Türkiye Cumhuriyeti, ulusal bir devlet olarak doğdu ve giderek güçlenmeye başladı.

Kuruluş Savaşı' nın zaferle sonuçlanması ve aldıkları yenilgi üzerine yıllarca şaşkınlıktan ne yapacağını bilemez hale gelen emperyalistler, özellikle Atatürk' ün ölümünden sonra, Türkiye Cumhuriyeti' nin ulusal karakterini kırmak için yeni girişimlere başladılar.
[/B][/COLOR]
Peki Mustafa Kemal Atatürk bunun bilincinde iken daha sonra gelişen sosyalist sol akım niye yanlışlar yaparak halktan yada milletten kopartıldı.Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster


Atatürk miliyetçiliği, Türk ırkçılığına dayanmıyor, bunun ötesinde Türkiye Cumhuriyeti topraklarında yaşayan tüm etnisiteleri kapsıyordu. Bu itibarla da toplumdan büyük bir destek alıyordu.

...

Ancak emperyalizm giderek daha fazla ulusallaşan Türkiye Cumhuriyeti' ni zayıf bırakmak ve yeniden Osmanlı gibi köleleştirmek için yeniden rezil oyunlarına başladı.

Türkiye Cumhuriyeti, ulusal bir devlet olamamalıydı.

Bunu başarmanın en emin yolu, ümmetçi zihniyetli islamcılığı desteklemekten geçiyordu. Diğer bir yandan da ulusal devlet olmakla ortaya çıkan milliyetçiliği şemsiyeleri altına almaları gerekiyordu.

...

Pentagon kaynaklı ''Yeşil Nesil Projesi'', ulusal devleti çökertme projesiydi. Türkiye' deki islamik kesimler bir yandan Doğu Bloku/Varşova Paktı' na ve esas olarak Sovyetler Birliği' ne karşı ''komünistler dinsizdir'' propagandasıyla kolayca Amerikan şemsiyesi altına sokuldular.

İslamcıları Amerikan şemsiyesi altına sokmak zaten kolaydı. Şeyhlerin, şıhların, tarikatlerin, cemaatlerin çoğu zaten Kurtuluş Savaşı' nda emperyalistlerin yanında olmuşlar ve doğal olarak da yeni Cumhuriyet' in düşmanıydılar...

Ama ulusal devlet, milliyetçiliği de tetikleyen bir faktördü.

İşte tam bu noktada aynı islamcılar gibi milliyetçiliği de ABD şemsiyesi altına sokmak gerekiyordu.

Bunu da milliyetçiliği islam ile harmanlayan ve Türk milliyetçiliğini ümmetçiliğin poposuna takan ''Türk İslam Sentezi'' ile sağladılar.Türklük, türklükten çıkarılarak sulandırılacak ve İslam ile harmanlanarak yeniden ümmetçiliğe dönüştürülecekti...


Devamı var!
Milliyetçilik islam ile harmanlanırken sol da kürt milliyetçiliğinin kuyruğuna takılıp din düşmanı gösterilmesine sebep olacak tavırlar içine giriyor. Bu yaptığım yorumlardan sakın Kafatasçı biri olduğumu zannetmeyin. Ben bizzat sosyalist ve görüşlerimden dolayı kendi çapımda bedeller ödemiş biri olarak bunlar kafama takılıyor.
__________________
Gerçekçi ol İmkansızı iste.
Taner isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Taner'in Mesajına Teşekkür Etti.