Tekil Mesaj gösterimi
Eski 22.05.16, 10:54   #5
alamancı
Tam Üye

alamancı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2013
Konular: 132
Mesajlar: 239
Ettiği Teşekkür: 234
Aldığı Teşekkür: 845
Rep Derecesi : alamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzel
Ruh Halim: Depresyonda
Standart Cevap: Terazi ile deve düzmek.

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster
Ben bu herkesin Mustafa Kemal' in ordudu diye bildiği ordunun aslında 1950' lerden beri Mustafa Kemal' in ordusu olmadığınü düşünüyorum.

Çok sebebi var ama çok kısaca şöyle:

1-) Emperyalizme karşı Kurtuluş Savaşı veren bir ülke, emperyalistlerin NATO' suna vurucu güç olmaz.

2-) Mustafa Kemal' in ordusu, üç-beş rezilin tertipleri ile dize getirilemez.

...

Koskoca ordu, bir siyasi parti ve bir cemaatin ortak tuzaklarına yenik düşüyorsa, o zaman Kustafa Kemal' den kalan ordu değildir.

Olmadığı da ortaya çıktı.
Doğrudur,TSK bu gün Atatürk'ün ordusu değildir,İçerisinde Fetullah ile Tayyip'in hakimiyet savaşı yaptıkları bir kurumdur.

Akşam'ın genel yayın yönetmeni ise, AKP eski Milletvekili, Erdoğan'ın danışmanı Mehmet Ocaktan idi.
O gün manşetleri şuydu: “Karargah'ta 40 ‘Paralel' Paşa.”

Habere göre, Başbakan Erdoğan'ın talimatıyla üç aydır çalışan bir ekibin, 40 general ve amiralin “paralel” örgüte çalıştığını tespit etmişti!

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, haberi “büyük bir sorumsuzluk örneği” olarak değerlendirip tepki gösterdi.

Erdoğan tepkisiz kaldı…

Haberi yapan Ahmet Dinç kovuldu.

Fethullah Gülen “devletin kılcal damarlarına kadar gireceğiz” demişti, TSK'ya sızma girişiminde ilk hedefin -tüm askeri yazışmaların geçtiği gibi- stratejik bölümler olan; “Personel Şube” ile “Ölçme-Değerlendirme Şubesi” oldu.

Bu şubeler aracılığıyla Cemaat ilk kez 1986 yılında soruları çaldı. O yıl 450 öğrenci alan Kuleli'ye 300'ye yakın Cemaat talebesi sokuldu. Maltepe ve Işıklar ile bu sayı 800‘ü buldu.

İlk kimi Cemaat talebeleri dikkatsizdi ve bir yıl sonra yapılan gizli soruşturma sonunda Cemaat evlerine giden 150 öğrencinin ilişiği kesildi.


1986'da askeri liselere girip 1994'te Harp Okulu'ndan mezun olanlar TSK tarihinde bir ilke imza atmışlardı: En fazla kurmay çıkaran bu devreydi!

Balyoz Davası'nda konu edilen Birinci Ordu Komutanlığı'ndaki semineri hazırlayanlardan olup yargılanmayan -ve üstelik tanık yapılan- şimdi Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alay Komutanı olan Kurmay Albay Muhammet Tanju Poshor gibi kimi subayların şaşırtıcı kariyerlerini incelerseniz tehlikenin boyutunu daha iyi anlarsınız.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin kendi bünyesinde istihbarat birimi yok. Bilgileri MİT'ten alıyor.

MİT, “Paralel Yapı” ile ilişkisi olan çoğunluğu astsubay iki bine yakın subayın adını Genelkurmay'a bildirdi.

Dosya bizzat Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Genelkurmay Başkanı Necdet Özel'e verildi. Genelkurmay “delillendirilmemiş bir çalışma” dedi MİT'in raporuna…

Ergenekon-Balyoz sürecinde adı, “personelini koruyamayan komutana” çıkan Necdet Özel bu kez subaylarına kol-kanat germişti!

Sonuçta…

Genelkurmay Askeri Savcılığı, Cemaatçi subaylarla ilgili 2014 sonbaharında başladığı soruşturmada bir arpa boyu yol alamadı.

Soruşturmayı kimler mi yönetiyor?

Tuğgeneral Hıfzı Çubukçu Silivri zindanına atılınca yerine -teamüllere aykırı olarak- Genelkurmay Hukuk Müşavirliği'ne getirilen Albay Muharrem Köse!

Erdoğan, geçtiğimiz askeri şura'da Albay Köse'nin generalliğe terfi dosyasını “Paralelle irtibatlı” notu nedeniyle engelledi!

Soruşturma savcısı ise Binbaşı Uğur Aydın idi; “bavulcu” Mehmet Baransu sözde darbe planlarını yazınca Selimiye Kışlası'ndaki Kozmik Oda'ya girmek isteyen savcıydı!

Ne yazık ki…
Kamuoyu bugün de; TSK'daki Cemaat yapılanmasına ilgisiz…Kamuoyu tehlikenin farkında değil.

Bu yapılanma aynen Emniyette de mevcuttur,ancak Cemaat Emniyet'ten ziyade TSK'da daha etkindir.

CIA şefi Paul Henze, 12 Eylül askeri darbesi için “bizim oğlanlar yaptı” demişti.

ABD'nin/CIA'nın bugün Türkiye'deki “yeni oğlanları kimlerdir?”
__________________
alamancı isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
alamancı'in Mesajına Teşekkür Etti