Tekil Mesaj gösterimi
Eski 22.05.16, 23:16   #24
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1167
Mesajlar: 12,159
Ettiği Teşekkür: 50945
Aldığı Teşekkür: 44353
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Türkiyede Milliyetçilik

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Taner Mesajı göster
Peki Mustafa Kemal Atatürk bunun bilincinde iken daha sonra gelişen sosyalist sol akım niye yanlışlar yaparak halktan yada milletten kopartıldı.

Cevabım:

Öncelikle şunu belirteyim. Zaten bu mücadelede bedeller ödemişsen ya bir hücre köşesinde, ya hapishane ranzasında, ya kaçaktayken bir odada falan sen de epey muhasebeler yapmışındır.

Solun halk ve milletten neden koparldığını soruyorsun. Devrimci harekete hiç bir zaman özgür bir şekilde halk ve milletle iç içe olma şansı tanınmadı ki, sol halktan milletten kopmuş olsun... Ben bildim bileli mahallerde, sendikalarda, iş yerlerinde, okullarda, kısacası hayatın her alanında solun halk ile bütünleşememesi üzerine son derece gelişmiş önlemler alınmıştır.
Son Örnek Gezi Direnişi' dir. Halk solun etrafında toparlanmaya başlar başlamaz devlet azgınca saldırmaya ve kan dökerek halk ile sol arasındaki bağı kopartma çalışmıştır. Yani sol kendi eksikliklerinden dolayı halktan kopuk bir marjinal değildir. Haklın ve solun birleşmemesi bir devlet politikasıdır.
Milliyetçilik islam ile harmanlanırken sol da kürt milliyetçiliğinin kuyruğuna takılıp din düşmanı gösterilmesine sebep olacak tavırlar içine giriyor. Bu yaptığım yorumlardan sakın Kafatasçı biri olduğumu zannetmeyin. Ben bizzat sosyalist ve görüşlerimden dolayı kendi çapımda bedeller ödemiş biri olarak bunlar kafama takılıyor.

Cevabım:

Devrimciler dinsizdir. Bu açık. Allah' a, peygambere, Kuran' a falan inanmazlar. Ancak Allah, Peygamber ve Kuran' ın toplumsal hayatta işi olmaması gerektir. Bize ne kimin neye inandığından ve nasıl ibadet ettiğinden... Devrimciler bunlarla ilgilenmezler. Ancak dinin siyasi islamcılar tarafından tüm topluma zorla dayatıldığı ortamlarda sol asla bu dayatmaları kabul etmez ve siyesi islamın rezilliklerini siyasi islamın suratına suratına vurur. Bu gayet doğal bir tepkidir. Ancak sol, dini dayatmalara karşı haklı tepkiler gösterirken anlaşılması zor olan asıl mesele son yıllarda laik kesimlerden de sola ''ama biz de inançlıyız, bizim inancımıza da saygı'' falan gibi aptalca (!) tepkilerin gelmesidir. Maalesef Tayyip diktasıyla birlikte laik kesimlerde de dışarıya karşı müslüman görünme refleksleri baş gösteriyor. Mübarek cumalar, mübarek kandiller falan filan... Bu insanların hiç biri bundan 5-10 sene önce çevrelerinde bu türden bir davranış bozukluğu (!) göstermezlerdi. Ancak dinin topluma şırınga edilmesiyle birlikte ''laik ve dindar (!) kesimlerde yavaş yavaş islamcıların etki alanına ve jargonuna girmeye başladılar. Bu solcuların hatası deği;i ''hem laik-hem de müslüman'' kesimlerin giderek daha fazla dinci alana kaymalarındandır. Ki bugün yobaz bir partinin kitle tabanı % 50 civarında. Bu yüzde 50' nin önemli bir kesimi eski ''laik ve müslüman'' kitledendir.

Ancak 'laik ve müslüman'' kesimler, islamik yaşam tarzına devşiriliyor diye devrimciler bu devşirilmeye saygı göstermez ve göstermemelidir.

Biz dine küfür etmez, dindarlara sövmeyiz. Ki biz ateistlerin zaten uluslararası hukuk alanında da dindarlar gibi korunmaya alışmış bir durumumuz yok. Emperyalist hukuk, ulusal ve uluslararası hukuka ''din ve inanç özgürlüğü'' nü monte ederek dincileri korumaya almış... Bizim bu türden bir kalkanımız da yok. Biz sadece gerçekleri onların kitabını kaynak göstererek anlatırız. Anlayan anlar... Anlamayana da herhalde dayak atacak halimiz yok!

Soldan bir kesimin PKK' nın kuyruğuna takılması durumu...

...

Sol bireyleri ve toplumsal kesimleri onların emperyalizm karşısındaki tutumlarına göre kategorize eder.

Mihenk taşı, emperyalizme karşı tavırdır.

Siyasi davranış ve faaliyetleri emperyalizmin politikaları ve çıkarları ile kesişen hiç bir birey, kuruluş ve örgüt solcu olamaz.

Mesele; bireyin ya da söz konusu kuruluşun emperyalizm karşısındaki tavrıdır. Devrimciler de işte insanların ve kurumların bu tavırlşarına göre onları değerlendirir.

...

PKK ve HDP sadece BOP denen rezil emperyalist projenin uşakları değil, aynı zamanda toprak ağalarının, şeyhlerin, şıhların, derebeylerinin, ağaların ve beylerin parisi ve örgütüdür.

PKK ve HDP bu emperyalist uşağı ve feodal karakteri ile devrimcilerin destekleyeceği örgüt ya da kuruluşlar olamazlar.

Devrimciler, emperyalizme, feodalizme, toprak ağalığına, aşiret reisleiğine, şeyhliğe, şıhlığa ve bilumum halk düşmanı özelliğe karşıdır.

Hal böyle olunca da, bir devrimcinin emperyalist uşağı feodal yapıyı desteklemesi asla ama asla söz konusu olamaz.

Bugün emperyalist uşağı ve feodal yapıların uzantısı PKK ve HDP' yi destekleyen her kişi ve kuruluş, sosyalistlikten çoktan feragat etmiştir.

Bu satılmışları sosyalist olarak değerlendirmemeli ve sola katmamalısınız.
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.