Tekil Mesaj gösterimi
Eski 23.05.16, 00:17   #1
Chevy
XooX

Chevy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2013
Konular: 189
Mesajlar: 1,921
Ettiği Teşekkür: 2382
Aldığı Teşekkür: 7224
Rep Derecesi : Chevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyor
Ruh Halim: Merakli
Standart Avrupa'yı Sarsan Müslüman İstilası

Avrupa'yı sarsan müslüman istilası

Özellikle savaş bulunan Müslüman ülkelerden kaçan göçmenler adeta Avrupa'yı çıkarma yaptı.
'Almanya ve Avustralya'ya girmek için akın akın Macaristan'a gelen Müslüman göçmenler, buradan trenlerle bu ülkelere giriş yapıyordu.
Macaristan hükümeti Budepeşte'deki geçiş istasyonunu aniden kapatınca çatışma çıktı. Günde ortalama 3 bin mültecinin geldiğini belirten hükümet sözcüsü, şuandaki göçmen sayısının 156 bine çıktığını açıkladı. Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de sığınmacıların diğer AB ülkelerine geçmesini önlemek için ana tren istasyonlarından birinin kapatılmasından sonra yüzlerce sığınmacı protesto eylemi yaptı. Keleti İstasyonu'ndan çıkartılan sığınmacılar ellerindeki tren biletlerini sallayarak "Almanya" diye bağırdılar. Yetkililer istasyonu düzeni sağlamak ve AB kurallarını uygulamak için kapattıklarını belirtti. Macar yetkililer daha önce sığınmacıları kayıt altına alma işlemini bırakmış gibi görünüyordu. AB kurallarına göre sığınmacıların ilk giriş yaptıkları AB ülkesinde kayıt olması gerekiyor. Ancak yoğun talep ve ilk giriş yaptıkları AB ülkesinin Yunanistan olduğu şüpheleri nedeniyle bu kural uygulanmıyordu. Budapeşte'de bu sabah bin kadar sığınmacının bulunduğu sırada istasyon kapatılırken, hiçbir trenin kalkmayacağı anonsu yapıldı. Ancak daha sonra mülteci olmayan yolcuların seyahatine izin verildi. Polis de sığınmacıların girişini engellemek için istasyonun önünde konuşlandı. İlk grup Almanya'da Bu arada Avusturya üzerinden giden 1400 sığınmacı sabah saatlerinde Münih'e varırken, bugün daha çok sayıda sığınmacının kente ulaşması bekleniyor. Avrupa'ya ulaşan sığınmacı sayısı rekor düzeylerde. Sadece geçen ay 107,500 sığınmacı kıtaya ayak bastı. Almanya'nın bu yıl geçen yılın dört katı düzeyinde, 800 bin sığınmacı alması bekleniyor. Münih'e ulaşan sığınmacılar günler boyunca Keleti İstasyonu'nda bekleyip, polisin kayıt işlemini durdurmasından sonra önceki gün Viyana'ya giden trenlere binmişti. Sığınmacıların büyük bölümünün Suriyeli, Afgan ve Eritreli oldukları belirtiliyor. Avusturyalı yetkililer önceki gün çoğu Almanya'ya devam etmek isteyen 3 bin 650 kişinin ülkeye ulaştığını söylemişti. AB'nin Dublin Kuralları'na göre sığınma başvurusu yapmak isteyenler ilk girdikleri AB ülkesinde kayıt yaptırmak zorunda. Ancak Macaristan'a ulaşan sığınmacıların çoğunun ilk girdiği AB ülkesi Yunanistan ve birçoğu Yunanistan'da kayıt yaptırmadı. Almanya, Suriyeli sığınmacılar için Dublin Kuralları'nı askıya aldığını duyurmuştu. Almanya Başbakanı Angela Merkel, AB'ye sığınmacılar konusunda daha çok işbirliği ve diğer ülkelere daha çok sığınmacı alma çağrısı yapmıştı.

Kaynak: http://www.habervitrini.com/dunya/av...tilasi-874003/
Chevy isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Chevy'in Mesajına Teşekkür Etti