Tekil Mesaj gösterimi
Eski 24.05.16, 00:03   #57
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 982
Ettiği Teşekkür: 45973
Aldığı Teşekkür: 39540
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Özel Mesajların Adminler Tarafından Okunup, Okunamadığına Dair Açıkl

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi İlya Mesajı göster
Burda bisey dikkatimi çekti @ReaL ve yazmadan da edemedim.....

Bir forumda bırakın üyelerin aykırı mesajlarını yada davranışlarını şikayet eden arkadaşları.. o forumun adminleri, modları hatta kurucuları hergun kavga içinde olup kişisel sebeblerden dolayı birbirlerinin onlarca konularını yahut mesajlarını silip hatta ve hat ta birbirlerini silip yahut silmeye teşebbüs ediyorlarsa ve tüm bunların üstüne sadece rootu suçluyorlarsa....

Kimse kusura bakmasın o root o forumda özel mesaj okumak zorundadır.

Okumuş ve gereğini yapmıştır da.
Bu durum benim başıma gelmişti. Hem de yönetici olduğum 2 forumda başıma geldi. Ben özel mesaj okuma eklentisi açık bir forumda, forum kurucusunun diğer yöneticilerle olan kavgasında, benim özel mesajlarımı da diğer yöneticilerin mesajlarını da okuduğunu öğrenince şaşırmıştım. Başka bir forumda ise siyasi nedenlerden dolayı, bir admin diğer adminlerin özel yazışmalarını okuyup kendi yandaşlarına bilgiler sızdırıyordu.

Bunlar kabul edilebilir şeyler değil. Ben hayatımda bir defa o da şikayet üzerine özel mesaj okudum. Şikayet eden kişiye bana özel mesajı kopyalayıp yollamasını söyledim. Kopyalanan yazı şikayet eden kişinin tarzı bir yazı değildi. İşte o zaman sırf o şikayet eden kişinin şikayet edene attığı mesajı okumuştum. Şikayet edilen banlandı.

Hatta bir forum bilirim... Bir admin diğer adminlerin mesajını okuduğu için biz özel mesajları atar atmaz silerdik, okuyan da okur okumaz silerdi. Forum sahibi adama kendi şifresini vermiş, bazı düzenlemeler için... Bu vatandaş da panele silinen PM' leri de okuyabileceği bir script eklemiş. Bir gün benim yollayıp sildiğim bir mesajın bazı bölümlerini o mesajı silmeme rağmen çıkarabilmiş. Tamamı okunmuyor ama bazı bölümleri okunabiliyordu...

Ne oldu? O zaman Türkiye' nin 2 saat zaman aşımlı ve bu sürede 80 küsür online üyeli forumu battı. Yok o forum artık!

...

Bir yönetici zaten forumun diğer yöneticilerinin özeline giriyorsa, o forum yaşamaz.

...

Adı üzerinde ''ÖZEL MESAJ''! Birileri başkalarının özeline giriyorsa, bu ya korktuğundandır, ya eline fırsat geçirmek içindir ya da başka hesapları vardır...

Burda kimsenin kimseden korkusu ve kimsenin kimseye karşı kini yok. Kimse kimsenin kuyusunu kazmak ya da onun hakkında bilgiler toplamak ihtiyacında değil.

...

Ve Real' de açıkça ''ben özel mesaj okuma eklentisini foruma koymadım'' diyorsa, mesele bitmiştir! NOK-TA!