Tekil Mesaj gösterimi
Eski 28.05.16, 00:44   #21
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 986
Ettiği Teşekkür: 46007
Aldığı Teşekkür: 39571
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Her İki Kişiden Biri… | Bekir Coşkun

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi İlya Mesajı göster
Sevgili @Aristo

Buraya kadar hemfikiriz.

Benim bildiğim kadarı ile Peygamber efendimizin Zeynep Rukiyye Fatıma Ümmü Gülsüm yani 4 kızı var ...

Buna ek olarak bahsettiğiniz Hz Haticeden sonra bahsettiğiniz 17 eşi ile aralarında nasıl bir münasebet olmuştur ben bunu bilmiyor vede merak ediyorum açıklarsanız sevinirim.
Ben ilk eşi Hatice' den 6 çocuğu var diye biliyorum. Sonraki eşlerinden 1 çocuğu var ama o 9 yaşında gerdeğe girdiği Ayşe' den değil; daha sonraki eşlerinden birinden...

Yahu; profesörler bile televizyon programlarına kitaplarla, notlarla çıkıyor

O yüzden ben de hemem goggıllama yapmalıyım yani...

...

Gogıllıyorum:

Alıntı:
Hz. Muhammed'in ve Hz. Hatice'nin ikisi erkek, dördü kız altı çocukları oldu. Kasım ilk çocuklarıydı. Ancak çok küçük yaşta öldü. Kızları Zeynep, Rukiye, Ümmü Gülsüm ve Fatma'ydı. Fatma dışında kalan kızlarının hepsi Peygamberimizden önce öldüler. Peygamberimiz ve Hz. Hatice'nin son çocukları ise Abdullah'tı. O da bir yaşına gelmeden vefat etti.
Bir de son çocuğu İbrahim var:

Alıntı:
İbrahim: Peygamberimizin en son çocuğudur. Mısır valisi Mukavkis tarafından hediye olarak gönderilen ve peygamberimizin evlendiği Maruye'den doğan oğludur. Hicretin sekizinci yılında 1,5 yaşındayken vefat etmiştir.