Tekil Mesaj gösterimi
Eski 28.05.16, 01:17   #23
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 982
Ettiği Teşekkür: 45973
Aldığı Teşekkür: 39539
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Her İki Kişiden Biri… | Bekir Coşkun

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi İlya Mesajı göster
Sevgili @Aristo gogıldan bahsetmişken ... Aslında gogıl denen şeyin şuanki kullandığımız klavyelerimizden öte bişey olmadığını hatırlatmak istiyorum size.

Lütfen ...

Vede Hz. Haticeden sonraki dem vurduğunuz 17 eşleriyle münasebetinden bahsedin vede beni aydınlatın lütfen.
Sorular kasıtlı kasıtlı geliyor...

Ama cevap vereceğim elbette...

Hz. Hatice' yi biliyoruz. Peygamberin hintliden dul kalmış ve bir çocuklu (belki iki) ilk eşi. Bundan 6 çocuğu var.

Maruye bir başka eşi ve ondan da İbrahim adında bir oğlu var.

Hz. Ayşe' yi zaten biliyoruz. Peygamber ile 6 yaşında evlenmiş ve 9 yaşında gerdeğe girmiş! Ki Ayşe, Peygamber' in kızı Fatma ile yaşıttır.

Saffiye / Safiye' yi de yazmıştık bu topikte. Yahudi kavminden bir kız. Müslümanlar bu kavime saldırıp tüm erkekleri öldürüp, bu kavim ne yarattıysa hepsini kızlarıyla, kadınlarıyla beraber ganimet olarak almış...

Safiye' nin babası kavmin lideri. Müslümanlar adamı öldürüp, kızını babalarını öldürdükleri gün Peygamber' in yatağına sokmuşlar 14 yaşında..

...

Şimdi Peygamber 4 eş sınırına geldi mi...

Geldi!

Müslümanlara en fazla 4 eş vacip mi? Aynen öyle.

...

Ama Peygamber torpilli tüm din tacirleri gibi...

...

Geri kalan 13 eşi mi istiyorsun?

...

Agam ben yorgunluktan ölüyom...

''Arkası yarın'' diyelim...

Yarın devam ederim.