Tekil Mesaj gösterimi
Eski 28.05.16, 01:45   #29
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 986
Ettiği Teşekkür: 46007
Aldığı Teşekkür: 39571
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Her İki Kişiden Biri… | Bekir Coşkun

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi İlya Mesajı göster
Paşam yarın devam edelim evet...

Benim asıl kafama takılan dem vurduğun 17 eş ile münasebetidir.

Bunların hepsini koynumamı sokmuştur yada Şavaşta, şurda burda yetim yada dul kalan kadınları himayesi altınamı almıştır ?

Ben bunları merak ediyorum ...

Evet siz dediniz ilk eş ve 6 çocuk diye ...

Diğer 16 eşin akibetini merak ettiğimden dolayı soruyorum bu sualleri size.

Yarın ola hayır ola.
Ağır ağır her sorunuzu tek tek cevapladım ve kafadan değil...

Ama gerçekten çotan yatıp uyumaya karar vermişken sizin sorularınıza birden çoğa doğru giderek cevap vermeye çalıştım ve saat 00:30' u geçti.

@alkanaga kabul gören hadislerden alıntı yapmış.

Ben sadece bir dinde Allah huzurunda ümmetin her üyesi eşitse ve Peygamber' in de tebliğden başka bir ayrıcalığı yoksa neden diğer erkeklere 4 kadın caizken peygambere 17 kadının caiz olduğunu sorgulamak istemiştim...

Ha size 17 fazla geldiyse 5 diyelim.

Neden bu insanın Kuran' da güya diğer müminlerden ayrıcalığı yoksa ona 4' den fazla eş nasip olmuş?

...

Siz, bizleri sorgulayacağınıza biraz da kendiniz araştırsanız?

Biraz da dininizin özünü ve ayrıntılarını kendiniz öğrenseniz?

...

Zaten yazmışım:

Dinde kul hakkına girmek en büyük haram (!) güya...

...

Sen paran var ve dinin başında olanlardan, zenginlerden birisin diye Allah sana 4 eşi vacip kılıyor ama fakir ve geçindiremez diye 3 erkeğin ''mümkün olan'' eşlerine el koyuyorsun... El koyup peygambere ve çevresindeki bezirganlara hak kılıyorsun... Hani nerde eşitlik? Neden fakir insan bir eş bile bulamazken İslam egemenliğindeki bir toplumda bile bu kadar eşitsizlik?

...

Bize sormana gerek yok...

Peygamber' in diğer 13 eşini kendin de kolaylıkla ayrıntılarıyla bulabilirsin.

...

Ha sen bulmazsan ben yarın yazarım buraya.