Konu: Ateizm
Tekil Mesaj gösterimi
Eski 01.06.16, 01:32   #85
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 988
Ettiği Teşekkür: 46024
Aldığı Teşekkür: 39601
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Ateizm

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi İlya Mesajı göster
Yahu biraderim iyi, has, güzel yazıyorsunda teist tiplerin çoğu derken örneğin ben Allahın var olduğuna vede Hz. Muhammedin onun kulu vede elçisi olduğuna inanıyorum put vede putperestlikten bahsetmişken bildiğim kadarı ile putları kabede önce Hz. İbrahim sonrada Mekkenin fethinde Hz. Muhammed yıkıp kırmıştır. Yani bana göre yaratıcı emretmiş ve resul putları yok etmiştir vede Yunus Emre neguzel söylemiştir ...

Yaratılanı sev yaratandan ötürü diye... Kısacası sev demiş tap dememiş.

Ayrıca ben yaradana korkumdan dolayı değil korktuğum hadiselerden dolayı sığınıyorum.

Bu konuyu çok takip ettim vede yazmaktan uzak durmuştum ilk ve son mesajımdır.

Hadi bakalım herkese keyifli paylaşımlar.
Çelişkilerle dolu bir mesaj bu.

Yaratılan, yaradandan ötürü sevilecekse o ''yaratılanların'' ''yaratıcı'' saydıkları (!) putlarını kırmak niye? Hani İslam' da zorlama yoktu?

Ha yoktu bir ara... Müslümanlar zayıfken Kuran diğer dinleri dost görmüş, güçlendikçe hepsini düşman görmeye ve onları zorla müslümanlaştırmaya başlamıştır.

Ki Muhammed, ticaret üstadı zengin ve itibarlı Hz. Hatice tarafından deve güdücü olarak işe alınmadan önce putperestlerin ibadet merkezi olan Kabe' de kapıcılık yapmıştır...

...

Allah' a korkundan dolayı değil de hadislerden dolayı sığnıyorsan bu biraz din bağlamında abesle iştigal olur.

Birincisi hadislerin dinin kitabında yeri yoktur. Bu itibarla da hiç bir hadisin dini bir bağlayıcılığı yoktur.

Ama Kuran' da Allah korkusu fazlasıyla mevcuttur.

Hem de ona inanmayanı cehennem ateşlerinde derileri yüzülene kadar yakacak, sonra yeniden deri verip yakacak ve bunu sonsuza kadar tekrarlayacak bir korku mekanizması mevcut...

...

Yani ona inanmıyorsan cehennemi boylayıp, orda sonsuza kadar yanacaksın! Hiç korkutma, baskı, tehdit falan var mı? Yok!

Gördüğün gibi İslam hoşgörü dini ya... İnanıp inanmama özgürlüğü vermiş!
İnanırsan cenette hep bakire kalan huriler ve bol bol içkiler falan, inanmazsan sonsuza kadar yanıyorsun...

Hiç baskı yok yani...
Kaydet