Tekil Mesaj gösterimi
Eski 01.06.16, 02:23   #5
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 980
Ettiği Teşekkür: 45967
Aldığı Teşekkür: 39531
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Gezi Hep Peşinde Olacak| Bekir Coşkun

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Suzim Mesajı göster
Bu yazılanları okuyupta hayıflanıyormu acaba .
Yoksa görmezdenmi geliyor .

@Aristo çok haklısın

Bir çok konuda belki haksız olabilirim. Ama bu konuda haklıyım.

Peder ile hep bu nedenlerden dolayı kavgalı oldum.

Bir gün Şube' den perişan vaziyette eve gelmişim. Bir kaç gündür görünmediğim için peder Emniyet' e sormuş...

Neyse işte peder biliyor yine Şube' ye düşmüşüm. Bilmese asla söylemezdim zaten.

O gecede evde tanıdıklar var...

Peder onların arasında bana taşı attı:

''Bunu ya vuracaklar, ya kim vurduya gidecek, ya da hapse girecek''

...

Ben oturdum, dinliyorum...

Onlar hala ''bu gençleri kandırıyorlar, beyinlerini yıkıyorlar, kullanıyorlar'' falan sohbetinde... Niyetleri de onlar konuşurken benim dinleyip güya ''akıllanmam''!

...

Sonunda kalktım...

Dedim: Siz bana levis pantolon almakla, sofraya kuzu pirzola koymakla, cebime harçlık doldurmakla iyi analık-babalık yaptığınızı sanıyorsunuz ama bize bıraktığınız ülkeye bakın!''

Hepsi bana bakıyor aval aval...

Devam ettim:

''Ben sizin yerinizde olsam, böyle bir dünyaya ve böyle bir ülkeye çocuk getirmezdim.''

...

Bizim sülalede sağcı, dinci falan yoktur. Sonra darbe bir geldi pir geldi... Sülalenin çocukları işkencelerde, kaçakta, hapiste.

Ben babamın cenazesine bile gidememiştim de, sonra annem anlattı:

''Sen yokken, teyzenin oğlunu yakalamışlardı...''

Uzatmayayım... Peder o gün herkesin ortasında ''oğlum haklıydı; bu çocukları aslında biz mahvettik'' demiş...

...

Ben, benim ve benden sonraki nesillerin mahvolmaması için elimden geleni ardıma koymadım...

Ve ondan sonra da annem ne zaman bir tehlike sezinlese bana ''aman oğlum gitme'' demedi...

Dedi ki; ''oğlum dikkatli ol, başına bir şey gelmesin!''

...

İş terso sararda bu rezaletin diktası egemen olursa...

Benim sonralarım bana ''siz bizim için ne yaptınız?'' diye soramaz bile...

Biliyorlar çünkü!

Ta 17 yaşımdan beri...