Konu: Ateizm
Tekil Mesaj gösterimi
Eski 03.06.16, 01:53   #116
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 986
Ettiği Teşekkür: 46010
Aldığı Teşekkür: 39584
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Ateizm

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi MooN Mesajı göster
@Insanlikarayan 'ın "Saffiye" konusundaki yorumunu çok merak ettim
Ben de merak ettim.

Saffiye' nin asıl adı Zeyneb!

Yani yahudi kavminin liderinin kızının asıl adı Zeyneb!

Ama 14 yaşında iken Peygamber yatağına atılırken adını bile değiştirdiler...

Ben demiyorum; din diyor:

Okunsun, ibret alınsın!

Alıntı:
Hz. Safiyye b. Huyey'in asıl adı Zeynep'tir. O dönemde Arabistan'da reislere düşen ganimet hissesine Safiyye denilmektedir. Bu kadın da Resulullah (sav)'ın hissesine düştüğü için Safiyye adını almıştır.

Neymiş abi???

Reislere; yani dini liderlere düşen ganimet hissesine ''Saffiye'' denirmiş...

Bu 14 yaşındaki Zeyneb' de, ganimette Kuran' a uygun olarak kendinden 40-45 yaş büyük Muhammed' e düştüğü için kendi adı değişltirilmiş, adı ''reis hissesine düşen ganimet'' anlamına gelen Saffiye yapılmıştır.

...

Ben gerçeklerden bahsediyorum. Sadece dini değil tarihsel gerçeklerden bahsediyorum...

Bana yalancı olduğumu söyleyin...

Bunların hepsini kafadan uydurduğumu, bunların Kuran' da olmadığını, bunların yaşanmadığını söyleyin!

Bunları dine hakaret sayan varsa, önce kendi dinini sorgulamalı beni değil.

Eğer bunlar hakaret ise, ve eğer ben de doğru olanları yazıyorsam, bana bunların olmadığını belgeleyin.

3. ya da 5. defadır tekrarlıyorum...

Özür dileyeceğim...

Hatta Hacı da olmazsam namerdim.