Tekil Mesaj gösterimi
Eski 03.06.16, 02:00   #3
Canan
Çiçekci kız

Canan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 5426
Ettiği Teşekkür: 97400
Aldığı Teşekkür: 135813
Rep Derecesi : Canan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Çocuklarımıza Kitap Okuma Alışkanlığını Nasıl Kazandırabiliriz?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Suzim Mesajı göster

• Bir yaşından itibaren, çocuklarınız anlamasa bile, yaşına uygun ilgisini çekebilecek hikâye ve masal kitapları okuyun. Çocuklarınızın bu kitapları karıştırmasına izin verin.
  • Çocuklarınız konuşmaya ve kendini yavaş yavaş ifade etmeye başladığı zaman (ortalama 2 yaş) geceleri uyuturken hikâye ve masal okuyun. Başka zaman, okuduğunuz hikâye ve masalları anlatmasını isteyin.
  • Çocuklarınızla birlikte dışarı çıktığınızda kütüphanelere ve kitapçılara da uğramayı ihmal etmeyin. Aynı zamanda öğretmenleriyle birlikte okul kütüphanesini de kullanması için yönlendirin.
  • Çocuklarınıza alacağınız hediyeler arasında kitap da olsun.
  • Çocuklarınızı yaşına uygun bir dergiye abone olmaları ve takip etmeleri yönünde yol gösterici olun.
  • Çocuklarınızı kitap okumaları için sürekli uyarmak yerine, önce siz elinize kitabınızı alın, okumaya başlayın ve çocuklarınız her kitap okuduklarında onları motive edici cümleler kurun.
Aynen beni anlatmış

Çocuğuma okuyacağım ve daha sonra da kendisinin okuyacağı kitapları istisnalar hariç, satın almadım. Kütüphaneye giderek, birlikte seçerek aldık.

Film izlemesinde, bilgisayar ve telefon kullanmasında hiç bir zaman serbest bırakmadım. Ve şimdi, araştırmayı seven, kitap kurdu denilebilen bir çocuğum var.

Teşekkürler Suzim.

Canan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Canan'in Mesajına Teşekkür Etti.