Tekil Mesaj gösterimi
Eski 07.06.16, 23:00   #1
Ekin
Çiçek Delisi

Ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2011
Konular: 1177
Mesajlar: 9,046
Ettiği Teşekkür: 30924
Aldığı Teşekkür: 40783
Rep Derecesi : Ekin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Kotu Cocuk
Standart Amerikada Doğum Yapmanın Getireceği Avantajlar

Amerikada Doğum Yapmanın Getireceği AvantajlarNeden Amerika’da Doğum ?

Amerika’da doğum yaparak gelecekte çocuğunuzun karşısına çıkacak seçenekleri fazlasıyla arttırmış olursunuz. Bu seçimi yaparak çocuğunuzun gerçek hayata bir adım daha önde başlamasını sağlayabilirsiniz.Pek çok kişinin hayalinde doğacak olan bebeğine iyi bir eğitim ve güzel bir gelecek hazırlamak yatar.

Özellikle gelişmiş ülkelerin vatandaşı olmak; eğitim, sağlık ve serbest dolaşım açısından kişilere birçok yararlar sağlamaktadır.
Ülkemizde başta Avrupa ülkeleri, Amerika, Kanada, Avustralya gibi ülkelerde vatandaşlık hakkına sahip olmak için doğumlarını bu ülkelerde yapmayı planlayan çiftlerin sayısı her geçen gün artarak devam etmektedir. Bu konuda hizmet veren kuruluş ve acentelerin sayısı da istenilen talepleri karşılama doğrultusunda gün ve gün artmaktadır.
Gerek üniversite, gerek çalışma olanakları olarak karşısına çıkacak fırsatlar, çocuğunuzun gerçek hayata bir adım daha önde başlamasını sağlayacaktır. Amerika’da doğumun getirdiği artıları şöyle sıralayabiliriz:

1) Anayasanın 14. maddesine dayanarak Amerikan vatandaşlığı alacak olan çocuğunuzun Amerikan pasaportu, istediği her ülkeye çok daha kolay, vizesiz bir şekilde girmesini sağlayıp, gerçek bir dünya vatandaşı haline getirir.

2) Amerika topraklarında dünyaya gelen her bebek Amerikan vatandaşı olur. Hayatı boyunca orada yaşasın yada yaşamasın bir vatandaş olarak tüm haklara sahip kalır. Sağlık, eğitim, oy verme, yaşama ve çalışma, mülk edinme hakları vs.

3) Dünyanın %90 ülkesi Amerikan vatandaşlarından vize istememekte. Yani çocuğunuz Amerikan pasaportunu kaptığı gibi dünyayı dolaşabilir.

4) Amerika’ da doğan çocuklar Amerikan Üniversitelerinden %80’ lere veren oranda indirim kazanarak bu üniversitelerde okuma hakkına sahip olurlar. Hatta bazı üniversiteler kendi eyaletlerinde doğan çocuğa burs verebiliyor.

5) Erkek çocuklar için isterlerse bedelli askerlik yapma şansı da doğmuş oluyor vatandaşlıkla birlikte.
Gelelim Amerikan vatandaşı çocuğun ailesine faydasının ne olacağına.

6) Çocuğunuz 21 yaşına geldiğinde anne, babası ve kendinden sonra doğan kardeşleri için Yeşil Kart ve Amerika’ ya yerleşme hakkı için başvuruda bulunabiliyor.
Siz de emekliliğinizde gidip ABD ‘ ye yerleşebilir, çocuğunuz eğitim alırken yanında olabilirsiniz.

Eğitim Avantajları

1) Amerika’ da doğan çocuklar Amerikan Üniversitelerinden %80 lere veren oranda indirim kazanarak bu üniversitelerde okuma hakkına sahip olurlar. Hatta bazı üniversiteler kendi eyaletlerinde doğan çocuğa burs verebiliyor.

2) Yine Amerikan vatandaşı olan çocuklar devlete ait olan yaz okulları ve dil okullarından ücretsiz yararlanabilirler.

3) Amerikan vatandaşı da olsa çocuğunuz Türkiye’ de yaşayacaksa daha da şanslı. Ülkemizin eğitim ve sınav sisteminin çocuklarımızı ne kadar zorladığı ve yıprattığı malumunuz. Türkiye’ de her geçen gün sayıları artan özel okullardan bazıları ABD vatandaşı çocuğunuzu sınavsız bir şekilde kabul ediyor. Çocuğunuz LYS, ÖSYM vs gibi sınavlarla uğraşmadan, strese girmeden, okulun, çocukluğun, gençliğin tadını çıkararak eğitim hayatına devam edebilirler.

4) Aynı durum Türkiye’ deki üniversiteler için de geçerli. Çocuğunuz Türkiye’ deki en iyi üniversitelere sadece yabancı öğrencilere uygulanan, çok az sayıda öğrencinin katıldığı sınavlarla giriş yapabilir.

Kaynak
__________________Ekin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Ekin'in Mesajına Teşekkür Etti