Tekil Mesaj gösterimi
Eski 08.06.16, 00:27   #40
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 988
Ettiği Teşekkür: 46024
Aldığı Teşekkür: 39601
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Türkler, Artık Geçmişinizle Yüzleşin Diyenlere Cevap

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Insanlikarayan Mesajı göster
Ayni Berlin´in tarihi önemi gibi, Bati ülkeleride ilk etapta, Istanbulu Konstantinobel olarak degerlendiriyorlar.

Mustafa Kemal Atatürkte, bunu böyle degerlendirdigi icin, Konstantinobele degil, Ankarayi Bas Sehir olarak secebildi!.

Böylelikle Ülkede Hashasilerin arabasinin tekerlegine Comagi sokmus oldu.
Epey yazmışın yine de, ben tüm yazdıkların yerine sadece burayı seçip, buna cevap vereceğim...

İstanbul' un değil de Ankara' nın başkent yapılmasının sebepleri senin yazdığın sebepler değil.

Bildiğin gibi Meclis' de Ankara' da kuruldu... Genelkurmay falan; yani kısacası Türkiye' nin politik yönetim merkezi, Ankara' dır.

Bunu askeri stratejik bir nedeni vardır.

Türkiye' nin başkentini düşman için en zor ulaşılabilir coğrafi yer olan Anadolu' nun ortasına alarak siyasi ve askeri yönetimi güvence altına almak.

Yani sebep Konstantinopol falan değildir. Şayet İstanbul, Anadolu' nun ortasında olsa, başkent emin ol İstanbul olurdu.
...

Diğer yazdıklarında hep mantıkla değil, duygularınla yaptığın yorumlardan ibaret.

...

Konu zaten Türklerin geçmişle yüzleşmesi...

O zaman sana bir soru soruyorum:

Yunanistan Türkleri var.

Bulgaristan Türkleri var.

Makedonya Türkleri var.

Yani var da var...

Hatta Macaristan Türkleri, Romanya Türkleri de var da...

...

Peki neden Bosna Türkleri yok?

Neden Bosnalı müslümanlara boşnak deniyorda, Bosna Türkleri denmiyor?