Tekil Mesaj gösterimi
Eski 10.06.16, 00:19   #14
alkanaga
Uzman Üye

alkanaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 102
Ettiği Teşekkür: 4231
Aldığı Teşekkür: 6221
Rep Derecesi : alkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: İslam Öncesi Arap Yarımadası

Sayın @Aristo, ben yine de yazacağım arada. Aklı kelepçeli insanlar korku ile hareket ederler...
Seyrediyorum insanları. Mesela bir araba alacağız değil mi, acayip sık eliyoruz;
- Usta, Km ‘si neden yüksek bunun? Yaff bunda iki hava yastığı var! Bunu Alamam güvenlik önemli benim için vs..
Yine pazarda teyze meyve Sebze seçiyor;
-Amaann! Bu ne ya hu! vıcık vıcık, bu fiyata bunlara para verilmez! Almam ben bunları kalsın!
Sık eliyoruz ya, kalsın, istemem gibi laflarla beğenmediğimizi ortaya koyuyor çürükleri istemiyoruz. Bir meyve ile özdeşlik kurduğumuz yok. Gelin görün ki belli bir zaman sonra bizi temsilen birilerini seçeceğiz ve rüşvet, yolsuzluk gibi iddialar ayyuka vurmuş. Aynı hanım teyze veya amca bey aynı hassasiyette değil maalesef. Gözlerini kapatmış ve uyuşmuş bir halde; sorgulamak yok, irdelemek yok! Sonrada demokrasi ve vatandaşlıktan bahsediyoruz. Maalesef, vatandaşlık bir bilinç ister. Sorgulama ve hakkını sorabilmeyi ister. Seyyar satıcıdan aldığın 1 kg domatesin peşinde nasıl hakkını arıyorsan, oy’unda hesabını sorabilmeli ve hakkını arayabilmelisin. İnsan olabilmenin onuru, sorgulayabilmektir. İstediğin düşünceye inan, istediğin gibi düşün. Fakat senden farklı düşünene de saygı duy. Zira gelişimin temeli bu farklılıklar.
Dün Ankara Aşti otogarında dolaştım. Üst katta bekleme salonunda dinlenmek istedim. Fakat mümkün değil. Zavallı İnsancıkları gördüm. Hani şu Suriye’den memleketimize sığınanlar var ya onlar. Yerlere battaniyeler sermişler, korkuluklara çamaşırlar asmışlar, insanlık utancı! Muhtemelen garajda yatıp kalkıyorlar. Aşağı bekleme salonuna indim. Biraz sonra küçük bir çocuk ne dediği belli olmadan avucunu uzattı. Anladım ki yukarıdakilerin çocukları. Sustum ve gözlerimi kaçırdım. Zira hazır para, insanları daim tembelliğe itmiştir. Sonra düşündüm yine, acaba bizim memleketimizde böyle bir şeyler olsaydı, kim kapılarını açardı bizlere? Yine sustum… Gönlüm buruldu öylece.