Tekil Mesaj gösterimi
Eski 10.06.16, 00:58   #18
alamancı
Tam Üye

alamancı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 132
Ettiği Teşekkür: 234
Aldığı Teşekkür: 834
Rep Derecesi : alamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzel
Ruh Halim: Depresyonda
Standart Cevap: “Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı Düşürülsün” Talebi!

Kamuoyunda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın üniversite diploması ‘var mı yok mu’ tartışmaları sürerken, YSK’dan flaş bir karar geldi. Yüksek Seçim Kurulu, eski hakim Ömer Faruk Eminağaoğlu'nun, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın üniversite diplomasının incelenmesi için yaptığı başvuruyu reddetti.

Reddetme gerekçesi belli değil.

Ortada bir diploma yok ama Yüksek Seçim Kurulunun kararı var,bu da diploma yerine geçer Şimdi ben de inandım ki Erdoğan'ın diploması var,

**
Bu dedikodular artık geçersiz oldu:

Ümit Zileli 3 Haziran’da kalame aldığı köşe yazında Tayip Erdoğan’ın diploması ile ilgili şüphelere değindi ve Erdoğan’ın mezun olduğu söylenen yüksek okuldaki başka bir bölümden mezun olan Mustafa Temel’in Erdoğan’ın diplomasının sahte olmasının nedenlerini sıraladığı listesini okuyucularıyla paylaştı:

– Yüksek Okul Geçici Çıkış Belgesinde “GEÇİCİ ÇIKIŞ BELGESİ” yazar, “MEZUNİYET BELGESİ” değil. Bir not: Bunu okuyunca dönüşümde benim okuldan aldığım belgeye baktım, “Geçici Çıkış Belgesi” yazıyordu!..
– RTE’nin sahte belgesinde “YUKARIDA FOTOĞRAFI ONAYLANMIŞ BULUNAN” diye yazıyor. Ama yukarıda fotoğraf yok. Bu bir sahteliktir.
– RTE’nin Yüksek Okul Çıkış belgesinde iki tane belge numarası vardır. 440 ve 677. Bu yasal değildir. Bir belgeye tek numara verilir. Bu da sahteciliktir.
– 1980’li yıllarda Yüksek Okulları Müdürlükler yönetirdi. DEKAN değil. Bu da yasal değil. Benim yüksek okul belgem örnektir. RTE’nin Yüksek Okul Diploması, sahtecilikle hazırlanmıştır, yok hükmündedir.
Ağır ve incitici değil mi?.. Ama son iki madde olayı iyice vahim hale getiriyor:
– RTE’nin bu sahteciliği kendi ıslak el imzası ile onaylaması, sahteciliği bilerek ve isteyerek yaptığının kanıtıdır.
– RTE’nin “Yüksek Okul Mezuniyet Belgesi” Microsoft’un 2005 yılında piyasaya çıkardığı “CALİBRİ FONT” ya da 2008’de ortaya çıkan yazı türü “MALGİN GOTIC FONT” ile düzenlenmiştir. Bu açıkça resmi belgede sahteciliktir. Çünkü Erdoğan’ın 1981’de aldığını iddia ettiği İktisat Yüksek Okul Mezuniyet belgesi olan 1980-81’de böyle bir yazı türü yoktu!..

**

Üniversite Öğretim Üyeleri Derneği (ÜNİVDER), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın üniversite değil, yüksekokul mezunu olduğu ileri sürdü. ÜNİVDER açıklamasında, diplomanın aslının Cumhurbaşkanı Erdoğan'da olduğunu ve tartışmanın sonlandırılması için diplomanın ortaya konulması gerektiği belirtildi.

19:298 Haziran 2016

Rektör Mehmet Emin Arat'ın açıklaması:

"31.03.2011 tarihinde “duplikata” talebinde bulunulması üzerine, kendilerine daha önce verilmiş olan diplomanın duplikatası, 01.04.2011 tarihinde düzenlenerek teslim edilmiştir."

**

''Not Durum Belgesi (Transkript)
Mezun olan öğrencilere Diploma, Diploma Eki (Diploma Supplement) yanında not durum belgesi (Transkript) verilir. Mezunlara diplomaları ile birlikte verilen not durum belgesi (Transkript) öğrencilerin fakültedeki öğrenimleri süresince sorumlu olup başardıkları derslerin bir dökümüdür.''

Duplikata vermek kolay da..
Transkript ler nerede?

Burası Türkiye parayı veren istediği okuldan prof. diploması bile alır.

Mesele T.E. nin ne mezunu olduğu da değil.. Bu ülkede kimi koysan o koltuğa oturur.
Sorun Baykal da.. Bırakın T.E. yi suçlamayı.
Suçlu arıyorsanız alın size baş suçlu Baykal... Meclise giremeyen adamın orada olmasının baş aktörüdür kendileri..

Diploması olsa ne olur? Olmasa ne olur?
Prof. Şengör ün de prof. luğu var. Kendisi bok yenir demektedir...

Tavsiye etmektedir..

Bu ülke normal ötesidir...

Ecevit lise diploması ile başbakan oluyorsa.. Menderes lise bitirmeden fakülte okuyabiliyorsa...

**

Üniversite Öğretim Üyeleri Derneği (ÜNİVDER), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın üniversite değil, yüksekokul mezunu olduğu ileri sürdü. ÜNİVDER açıklamasında, diplomanın aslının Cumhurbaşkanı Erdoğan'da olduğunu ve tartışmanın sonlandırılması için diplomanın ortaya konulması gerektiği belirtildi.
19:298 Haziran 2016

**

Netice olarak:

Kamuoyunda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın üniversite diploması ‘var mı yok mu’ tartışmaları sürerken, YSK’dan flaş bir karar geldi. Yüksek Seçim Kurulu, eski hakim Ömer Faruk Eminağaoğlu'nun, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın üniversite diplomasının incelenmesi için yaptığı başvuruyu reddetti.

Reddetme gerekçesi belli değil.

Zaten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezuniyet töreninde konuşmuş, burada gerçekleştirdiği konuşmada, son günlerde gündemde yer alan ‘diploma’ tartışmasına ilişkin açıklama yapmıştır. Erdoğan, “Marmara Üniversitesi mezunu durumundayım” demiştir.

Durum böyle olunca artık ben de inandım ki kesinlikle Erdoğan'ın diploması var.

Cumhurbaşkanının diploması yok ama “duplikata” sı var.

Artı; üstüne 44 tane fahri doktorası var…
Yani 44 cübbe sahibi ki, Cübbeli Ahmet Hoca'da o kadar cübbe yoktur…
Kaçınızın 44 gömleği var?..

Öyle bir okul daha açılmadan… Yani daha açılmamış bir okuldan mezun olmuş ki, bu diplomasının kesinlikle doğru olduğunu gösterir…

Anayasaya göre cumhurbaşkanlarının “Dört yıllık yüksek okuldan” mezun olması lazım…
Bunun ispatı gerekli diyorsunuz…
Hiç tanıyan bir-iki arkadaşı yoksa…
Hiç fotoğraf da yoksa…
Yukarıda Allah var…
Yayınlandı işte, diploma yerine:

“Duplicate…”

Dünyanın neresinde görülmüş; oturmuş memleketi yöneten Cumhurbaşkanı'nın “Diploması var mı, yok mu?” diye tartışılsın…

“Var” diyoruz…
O kadar…

Ayıp ediyorsunuz; hâlâ yok öyle, yok böyle…

**

Genelkurmay Başkanı'nın “belgelerle” silahlı terör örgütü başı yapılıp içeri tıkıldığı… Kutusu açılınca “belgeli” ilaçların namlulu ve tetikli silah çıktığı… Elinde “belge” ile ölülerin gelip oy kullandığı bir ülkedir burası…
İnanmayıp da ne halt edeceksin?..

alamancı isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla