Tekil Mesaj gösterimi
Eski 10.06.16, 12:20   #1
alamancı
Tam Üye

alamancı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 132
Ettiği Teşekkür: 234
Aldığı Teşekkür: 834
Rep Derecesi : alamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzel
Ruh Halim: Depresyonda
Standart 'Ülkem Dalkavuk Cenneti Olmuş'

'Ülkem dalkavuk cenneti olmuş'
Denizli'de Adliye Sarayı'nın açılışında konuşan Erdoğan,
Başbakan Tayyip Erdoğan, eğitim, sağlık, adalet ve emniyet konusuna büyük önem verdiklerini söyledi, "Canım ülkem dalkavuklar cenneti olmuş. Devlet-millet el ele verip bu sorunları aşacağız" dedi.

SABAH - 01/11/2004 - 'Ülkem dalkavuk cenneti olmuş'

Mağdur Yandaş ve Eski Dalkavuklar Derneği Kuruluyor.

AKP’den ayrılan bazı isimlerin dün Ankara’da beş yıldızlı bir otelde bir araya gelerek, birlikte hareket etme kararı aldıkları öğrenildi. İlk aşamada dernekleşme yolunu seçecek eski AKP’li siyasetçiler arasında Arınç, Davutoğlu ve Çelik gibi önemli isimler de bulunuyor.

Biz Herkesten Daha Fazla Yanaşmalık Yaptık
Grup adına basın mensuplarına bilgi veren B.Arınç “Bakın bugün bize muhalefet diyorlar ama biz zamanında hepsinden daha tetikçiydik. Bizzat ben, Erdoğan için defalarca göğsümü siper ettim. Muhalefetteki bir kadın milletvekiline ‘Şeyini şey ettiğimin şeyi’ bile dedim hatırlarsınız ama bugün hepsi unutuldu, tüm hizmetlerim çöpe gitti. Bakın bizim görevdeyken AKP’nin anti demokratik uygulamalarıyla ilgili bir tek eleştirimiz olmuş mu? O zaman bağıra bağıra savunduk biz bunları, buna rağmen AKP’den gönderildik”dedi.

Arınç’ın ardından söz alan H.Çelik,‘Eğer AK Parti olmazsa Allah göstermesin Türkiye, Suriye ve Irak gibi olur, Bakın en zor günde bile nasıl bir yağlama çekmişim ancak ne yazık ki kıymetimiz hiç bilinmemiş. Eğer ileride yeniden bir imkan verilirse, bu muhalefet numaralarını bırakır, aynı şekilde şiirler okuyup, partimizi gümbürdetmeye devam ederim” dedi.

Açıklamaları sessizce dinleyen Davutoğlu ise “Daha iki hafta önce sular seller gibi akıyordum, meydan meydan dolaşıp muhalefete çatıyordum. İki hafta içinde ne oldu bilmiyorum, kirli bir mendil gibi bir köşeye fırlatıldım. Herkes benim durumumu görsün de ders alsın. Siz veda konuşmasındaki sitemlere falan aldanmayın, bu davada kırgınlık olmaz. Eğer ileride bir görev verilirse bunları unutup, bıraktığım yerden hizmet etmeye başlarım” derken gözyaşlarına hakim olamadı.

Amblem Olarak Patlak Bir Ampul ve Kırık Bir Kalp Düşünülüyor
Önümüzdeki bir ay içinde kurulması beklenen Mağdur Yandaş ve Eski Dalkavuklar Derneği, yandaşlık ve yağdanlık yaparak bir ömür geçirmiş ancak bugün saray kapısının dışında kalmış kişilerin mağduriyetlerini gidermeye yönelik olarak faaliyetlerde bulunacak. Mağdur yandaşların kuracağı derneğin ambleminde, patlak bir ampul ve kırık bir kalp işareti olması konusundaysa fikir birliğine varıldı.

Mağdur Yandaş ve Eski Dalkavuklar Derneği Kuruluyor

Dalkavuk sayısı o kadar çok ki,böyle bir dernek kurulup ta parti kurarlarsa ilk seçimde tek başına iktidara gelirler.

Rahmetli Neyzen'in yine bir gün canı sıkılınca meydandaki ahaliye doğru "P..tlar" diye bağırmış. Ahalinin neredeyse hepsi dönüp Neyzen'e bakınca o da "Bu kadar olduğunuzu bilmiyordum" demiş.

Halen görevde olan bir yandaş,yalaka,dalkavuk olarak şu mübarek günlerde kabul görmesi için velinimetimiz,efendimize bir dilekçe vermek istiyorum.

“Devletli, inayetli, merhametli efendim. Kimsesiz dalkavuk kullarınızın arzuhalidir:
Her sene Ramazan-ı Şerif geldiğinde, İstanbul’da, davetli, davetsiz iftarlara gideriz; ulemanın, rical-i devletin ve sair büyüklerin, mevki sahiplerinin sofralarında çeşitli nefis yemekler,şerbetler,türlü türlü reçeller,kaymaklı baklavalar yer içeriz,üstüne göbek tütünü ve kahve ile ikram görürüz.
Lakin içimizdeki bazı terbiyesizler edebe uymayan tavırları ile velinimetimiz efendimizi gücendirmekte bunun zararı da hepimize dokunmaktadır.
Dalkavukluk sağlam bir nizama bağlanmazsa hepimizin açlıktan öleceği aşikardır.
Bu konuda bir kanun çıkartılıp yeni bir "Dalkavukluk Bakanlığı" kurulması uygunsuzların içimizden çıkartılması,tavır ve hareketleri hepimizin makbulü olan bizim Bekir'in Dalkavukluk bakanı yapılmasını arz ve niyaz ederiz.
Emir ve ferman devletli,inayetli efendim sultanım hazretlerinindir.

İmza: Dalkavuk kulların.