Tekil Mesaj gösterimi
Eski 10.06.16, 12:44   #22
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 980
Ettiği Teşekkür: 45973
Aldığı Teşekkür: 39532
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: İslam Öncesi Arap Yarımadası

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi alkanaga Mesajı göster
Toplumsal Anomi geçiriyoruz açıkça. Sanki insanlar şoklanmış gibi. Geçen yine arkadaşlar la işyerinde şu teravih mevzusunu konuşuyoruz.
Ded,m toplu kıldığınız teravih 2. halife Ömer 'den kalma... Cingar çıktı..
Abi dediler günaha giriyorsun, tövde de... Bırak tartışmayı tek bir sorgulama dahi yok.. Sadece tabu'lar ve yasaklar....
Bir de şu yahudilerden kalma sünnet meselesini açıp, Kuran' da erkeklerin sünneti diye tek bir ayet ya da emir var mı diye sorsaydın.

Ben de bu meseleleri çevremle çok tartıştığım için tabulara tapan ama farkında olmayan insanların tepkileriyle karşılaşırım.

Gerçi şimdi çevremdeki tüm gericilerle ilişkimi kestim ama bir süre önceydi.

Bu sünnet meselesini konuşuyoruz...

Kuran' da sünnet diye bir şey olmadığını, bunun yahudilerden geldiğini falan anlatıyorum. Vallahi bana inanmıyorlar. Neyse bazıları ikna olur gibi oldu da, dini biraz bilen, biraz da Kuran, hadis falan okumuş biri çıkıp ''bizim Peygamberimiz sünnetli doğdu. Buna da 'peygamber sünneti' denir'' falan diye yine sünneti İslam' a dayandıracak...

Dedim ''ya peygamber kör doğsa, ya topal doğsa? O zaman gözlerinizi de kör edip, ayaklarınızı da kesecek miydiniz?''

Kafayı kullanmak ve gerçekleri kabul etmek yerine, doğruyu söyleyenleri dokuz köyden kovan cahil kafalar...