Tekil Mesaj gösterimi
Eski 11.06.16, 14:43   #1
Canan
Çiçekci kız

Canan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2011
Konular: 5985
Mesajlar: 25,809
Ettiği Teşekkür: 100657
Aldığı Teşekkür: 141527
Rep Derecesi : Canan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Cap Canli
Standart 2011'de İmha Edilen Diploma 2014'te Nasıl Onaylandı..

Diploma tartışması bitmiyor


2011'de imha edilen diploma 2014'te nasıl onaylandı...HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş'ın YSK'ya yaptığı başvuru sonrası, YSK'nın HDP'ye verdiği 2014 yılında noter onaylı diploma örneği, HDP'nin Twitter hesabından yayınlandı. Böylece Erdoğan'ın seçimlere girerken, yeterliliğinin incelenmesi için YSK'ya sunmuş olduğu diploma örneği ilk kez ortaya çıkmış oldu.

Ancak Marmara Üniversitesi Rektörü tarafından yayınlanan açıklamada Erdoğan'a 2011 yılında talebi üzerine duplikat diploma verildiği belirtilmişti.Böylece Üniversite internette fotoğrafı dolaşan imzasız diplomanın niteliğini açıklamıştı. Ancak Marmara Üniversitesi Rektörü'nün açıklamasında da Marmara Üniversitesi'nin ilgili yönergesinde de belirtildiği üzere Duplikat diploma için asıl diplomanın kullanılamaz hale gelmesi gerekmektedir.

Üniversite de bu kullanılamaz hale gelmiş asıl diplomayı alıp yerine duplikat diploma verir. Daha sonra asıl diplomayı imha eder ya da Sağlık Bakanlığı'na gönderip geçersiz hale getirir. Yani her halükarda eski diploma geçersiz hale gelir. Yönetmelik böyle söylüyor.YSK'nın açıklamasından sonra yeni soru işaretleri de doğuyor: 2011'de imha olması gereken diploma nasıl oldu da 2014'te noter tarafından onaylandı?
Odatv.com
__________________


Canan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Canan'in Mesajına Teşekkür Etti.