Tekil Mesaj gösterimi
Eski 11.06.16, 19:34   #36
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 989
Ettiği Teşekkür: 46046
Aldığı Teşekkür: 39623
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Sakinleştirici Nedir?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Rosebud Mesajı göster
Bayıltılarak yapılıyormuş zahmetli bir işmiş diye çekiniyorum.
Yok yahu ne bayıltması.

Burdan okuyabilirsin:

ENDOSKOPi NASIL YAPILIR | SAĞLIK - Dr.Ertan BEYATLI

Beni ilk endoskopide bayıltmamışlardı ama ben biraz bulantıya meğilli olduğum için biraz sonrun oldu. İlk endoskopden sonra, kontrol amaçlı yapılan 2. sinde mecburen bayılttılar.

Bayıltmada ise damardan damla veriyorlar.

Doktor narkoz damlalarına başlarken bana ''10' dan geriye doğru say, daha 5' e gelmeden uyuyacaksın'' demişti.

Ben de içimden ''nan benim gibi adamı bir kaç damla ile nah uyutursunuz'' diye düşünürken var ya...

Bir süre sonra hemşirenin sesini duydum: ''Nasılsınız?''

Aklıma bayıltıldığım geldi tabi ama o kadar güzel bir uykudan uyandırmış ki...

Dedim ''bırakın uyuyacağım''.

Hemşire nin ''tabi, uyuyun siz, ben 1 saat sonra yeniden geleceğim'' dediğini hatırlıyorum.

...

Yine geldi gıcık (aslında gıcık değil de işte uykudan uyandırınca... ) hemşire tabi.

Bu sefer mecburen kalktım artık. Yoksa şöyle narkozu da yemişken bi 10-15 saat uyurdum yani.

...

Ama ilk endoskopide narkoz kullanmazlar. Şayet kusma falan olursa kullanabilirler.

Ama tedavi sonuçlarını görmek için yaptıkları 2. endoskopide kusmayı falan önlemek için uyuturlar. Tabi eğer ilkinde kusma falan olmuşsa... Yoksa ikinciyi de uyutmadan yaparlar. Ki zaten 3-4 dakika falan sürüyor hepsi hepsi...

...

Hiç gecikme.

Korkacak bir şey yok.