Tekil Mesaj gösterimi
Eski 12.06.16, 02:46   #32
alkanaga
Uzman Üye

alkanaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 102
Ettiği Teşekkür: 4231
Aldığı Teşekkür: 6221
Rep Derecesi : alkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: İslam Öncesi Arap Yarımadası

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Rosebud Mesajı göster
İslâm evrensel olmadığı gibi bilimsel de değil, pek çok hata var, en basiti Zariyat 51/49. ayettir...
Ayette şöyle denilir:
"Düşünüp ibret alırsınız diye her şeyden çiftler yarattık."

Bu sure erkek ve dişi de olmak üzere her şeyden çift yaratılmış olduğu şeklinde yorumlanıyor, ancak bu dünyada bazı canlılar ve türler çift cinsiyetli veya cinsiyetsiz, çifti olmayan eşeysiz üreyen canlı türleri olduğu gibi kırbaç kuyruklu çöl kertenkelelerinin bir türü tamamen dişilerden oluşuyor ve kendilerini kopyalama mantığıyla ürüyorlar...

Daha da önemlisi Kehf 18/83,84,85,86 ve 90. surelerde apaçık dünya tepsi gibi düz sanılıyor...

Her şeye kadir bir tanrı olduğundan emin miyiz!
@Rosebud, konuya hoş geldin. Ya hu dedim, teşekkür ediyor da bir iki kelam da yazsa... Ben teşekkür ederim birşeyler yazdığın için.
Dinlerin tamamı çelişkilerle doludur. Kulları sorgulamazlar zira GünAh'tır. Din den çıkarlar mazallah......
Sorgulamadan geçen bir ömür ise insanlıktan uzaktır. Benim dinim insanlık ve sevgi dir. Kafa kesen, çocuğa taciz eden ve çocuk yaşta evliliğe zorlayan, laf kalabalıklığıyla kendine ayrıcalıklı bir zümre yaratan, insanları sürekli korkutan ve sevgiden uzaklaştıran, bilimsellikten, sorgulanmaktan uzak herhangi bir şeyi DİNleyemem kendi adıma ben...