Tekil Mesaj gösterimi
Eski 14.06.16, 00:00   #16
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 986
Ettiği Teşekkür: 46007
Aldığı Teşekkür: 39568
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: ''Namaz Kılmayan Hayvandır''

Şimdi birisi çıksın da burda bize Kuran' dan namazın kaç vakit olduğunu ve her vaktin kaç rekat kılınacağını alıntılasın.

Namaz 5 farzdan biri. Tamam!

Ancak namazın anlamı bile farklı. Bazıları namaz kelimesinin bizim bildiğimiz namaz olmadığını anlatıp, namazı zerdüştlüğe bağlıyor...

5 temel farzdan (?) birini bile bu ülkede insanlar 5 vakit, başka bir ülkede 3 vakit falan kılıyor. Hanefiye başka, şiiye başka falan filan...

Bana kalırsa...

İyi insanlar olun!

Namaz kılacağınız vakti çocuklara, yoksullara, yakınlarınıza falan harcayın...

Ha yanlış mı söylüyorum?

O zaman madem namaz 5 farzdan biri:

O halde bunun Kuran' da açıkça nasıl ifa edileceği de yazmalıydı. Ama yok!

Ha kim biliyorsa, bize Kuran' dan namaz vakitlerini ve her namazın kaç rekat olduğunu yazsın. Bizde hanefilerin namaz inancı kabul görmüştür ve ifa edilmektedir.

Namaza başlamaz ve Kuran' da yazdığına göre namaz kılmazsam namerdim.

...

Ve bu işler böyledir...

İslam egemen olduğunda, o egemenlerin yalakları olan bademspor hötünden uydurur.

Bakın bu salağın konuşması toplumun yarıdan çoğu için kabul edilebilirdir.

Bir çok öküz, bu adamı dinleyince kendini insan, bizi hayvan olarak belleyerek kendi sapık ruhlarını kendi kendilerine okşadılar...

Bu dinsel sapıkların her sözü toplumun büyük bir çoğunluğu üzerinde etkili oluyorsa var ya...

Geçmiş olsun...