Tekil Mesaj gösterimi
Eski 14.06.16, 19:50   #1
CeMKaN
«.. Sıla Yolcusu..»

CeMKaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Nov 2011
Konular: 945
Mesajlar: 8,717
Ettiği Teşekkür: 80030
Aldığı Teşekkür: 37415
Rep Derecesi : CeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Bitkin
Standart MEB Onaylı "Zina" SemineriKabir, alevler ve zincir görüntüleri... ‘Flört zinadır’ mesajları... ‘Değerler eğitimi’ adı altında okullarda akıl dışı seminerler veriliyor. Sözler Köşkü İlim ve Kültür Derneği’nin düzenlediği seminerler ‘Saidi Nursi davası’ için... Üstelik de MEB onaylı.

Sözler Köşkü İlim ve Kültür Derneği adında bir dernek, lise ve üniversitelerde dini seminerler veriyor. Dernekte çalışan 3 kişi geçen salı günü Şişli Hamidiye Etfal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ndeydi. Seminerin değerler eğitimi kapsamında olduğu söylenerek okulun bütün öğrencileri ders saatinde konferans salonuna gönderildi. Öğretmenlerin de katıldığı seminer video gösterimiyle başladı. Derneğin internet sitesinde de yer alan söz konusu video “14 Şubat’ta neden yalnızsın?” sorusuyla başlıyor. Videonun devamında şu ifadeler yer alıyor: “Sen neden flört etmiyor ve yalnızsın biliyor musun? Çünkü sen, seni elbet bir gün bırakıp gidecek, günahları boynuna takıp acılarla ortada bırakacak birine kalbini bağlamıyorsun. Çünkü sen ‘zinaya yaklaşmayın’ diyen bir Allah’a inanıyorsun. Sen ‘birbirimizi çok seviyoruz’ ama deyip günahlarla birbirini cehenneme atanlardan değilsin. Sen, ‘ben hâlâ bırakamıyorum, flört ediyorum’, diyen kardeşim. Düşünsene şuanda öldün, üzerine toprakların atıldığı kabirdesin. Ve rabbinin huzuruna bu günahla çıktın. Rabbine ‘biliyordum günahtı ama yine de yaptım’ mı diyeceksin. Sen bu kadar cesur değilsin.”

KABİR, ALEVLER VE ZİNCİR GÖRÜNTÜLERİ


8 dakikalık videoda bir yandan bu sözler söylenirken bir yandan da zincirler, alevler, kabir görüntüleri gelip geçiyor. Video gösteriminin ardından konuşmacılar Sözler Köşkü İlim ve Kültür Derneği’ni anlattı. Seminerin amacının okuma alışkanlığı kazandırmak olduğunu söyleyen konuşmacı, daha sonra “Namaz kılmayan ve Lut kavimine dönmüş, dinden çıkmış bir toplumuz. Bizler İslam alimi Bediüzzaman Saidi Nursi’nin bize gösterdiği yolda okullarda seminerler veriyoruz” dedi. Seminer sırasında bazı öğrenci ve öğretmenler de tepki gösterdi. Yaklaşık bir buçuk saatin sonunda müdür yardımcısının “Artık bitiriyorum” demesiyle seminer son buldu.


‘200 OKULA GİTTİK’


Seminerin konuşmacılarından Murat Çağırıcı’ya ulaştık. Bu seminerleri Said Nursi davası için verdiklerini söyleyen Çağırıcı, “Seminerlerde imanın hakikatlerini anlatıyoruz” dedi. Laubali bir dil kullanmalarını da “Zamane gençliğinin anlayacağı bir jargon kullanıyoruz. Özellikle espriler yaparak çocukların kalbine giriyoruz” diye açıkladı. Çağırıcı sözlerine şöyle devam etti:
“Taklidi iman, tahkiki iman nedir, iman nasıl olmalıdır. Bunları ele alıyoruz. Bugüne kadar 150-200 kadar üniversite ve liseye gittik. Kolejlere de gidiyoruz. Yakında Avrupa’daki okulları da dolaşmaya başlayacağız.”

‘ÖNÜNÜZDE DAR AĞACI VAR’


Çağırıcı “Okullarda böyle bir seminer vermek için izniniz var mı?” sorusunu da şöyle yanıtladı:
“Türkiye genelinde Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onayımız var. İlim ve Kültür Derneği olduğumuz için her yerde imanın hakikatlarını anlatabiliriz. Burada da öğrenciler aracı oldu. Müdür de izin verdi. Belgemizi gösteriyoruz. İzin vermek zorundalar. Bediüzzaman bir İslam alimi. Kuran’ın açıklamasını en mantıklı şekilde yapıyor. Biz de bu dava için seminer veriyoruz. Bu dünya geçici. Elbette güzel yönleri de var. Özellikle erkek kardeşlerimiz din deyince sıkıcı sanıyor. Müzik haram, saçını jöleleyemezsin, dar pantolon haramdır. Hayır... Haram ve helali ayetlere dayandırıyoruz. İsteyen bunu alır istemeyen almaz. Cehennemde yanacaksınız gibi bir yaklaşımımız yok.”
Görüşmemiz Murat Çağırıcı’nın, “Sizin de önünüze kurulmuş bir dar ağacı var. Ahiret ve ölümle ilgili bilmek istedikleriniz olursa yardımcı oluruz” sözleriyle son buldu.


Kaynak
__________________

CeMKaN isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla