Tekil Mesaj gösterimi
Eski 14.06.16, 20:57   #81
ugLy
Yasaklı Üye

ugLy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1
Ettiği Teşekkür: 216
Aldığı Teşekkür: 969
Rep Derecesi : ugLy muhteşem bir gelişmedeugLy muhteşem bir gelişmedeugLy muhteşem bir gelişmedeugLy muhteşem bir gelişmedeugLy muhteşem bir gelişmedeugLy muhteşem bir gelişmedeugLy muhteşem bir gelişmedeugLy muhteşem bir gelişmedeugLy muhteşem bir gelişmedeugLy muhteşem bir gelişmedeugLy muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Kuskulu
Standart Cevap: ABD'de Gece Kulübünde Katliam: 50 Ölü

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Rosebud Mesajı göster
Bütün kitapları okudum diyen adama verdiğin örneğe bak, gülüp geçiyorum...
Bir konuda haklısın ama...
İslâm klavye başında yayılmadı çünkü kılıçla yayıldı, bir araştır bakalım Türk'ler nasıl müslüman oldu ondan sonra gel Tartışalım.
Ama Allah yolunda ölmek ve öldürmeyi kutsal sanan birine Türkler'in ne suçunun olduğunu anlatmak herhalde deveye hendek atlatmak kadar zordur.
Ha bir de bu düşünce sende nasıl oluştu diye merak ediyorsun ya, bir söylediklerine, savunduklarına bak bu bile anlaman için yaterli aslında, din sizler için ölmeyi ve öldürmeyi o kadar meşrulaştırmış ki söylendiği halde farkında olamıyorsun.
İslâmınızı yayacaksanız başka yollar bulun, insanları öldürerek, aşağılayarak, hakaret ederek, haklarını yok sayarak değil.
Sevgili @Rosebud.
Islâm bilim yoluyla da dağıldı dünyaya.
Bunu bir araştırmanı isterim.
Biz burda binary sistemi ile iletişim kuramıcaktık bir Harezmi olmasaydı.
Alpharabius,Avicenna,
Fergâni,Kindi.....Bu liste uzayıp gider.
20.yuzyıla kadar uzanan hir silsile var.
Hepside fen bilimi insanıydı.
Islamin tek safca davrandıği nokta bilgiyi herkesle paylaşması oldu.Bunun nedenide bunun farz olduğu içindir.
Buraya herşeyi yazicak kadar sabırlı değilim açikcası.Sadece araştırmanızı tavsiye ediyorum.
ugLy isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz ugLy'in Mesajına Teşekkür Etti.