Tekil Mesaj gösterimi
Eski 14.06.16, 21:02   #83
Rosebud
Müdavim

Rosebud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2015
Konular: 609
Mesajlar: 4,414
Ettiği Teşekkür: 13281
Aldığı Teşekkür: 15171
Rep Derecesi : Rosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: ABD'de Gece Kulübünde Katliam: 50 Ölü

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ugLy Mesajı göster
Sevgili @Rosebud.
Islâm bilim yoluyla da dağıldı dünyaya.
Bunu bir araştırmanı isterim.
Biz burda binary sistemi ile iletişim kuramıcaktık bir Harezmi olmasaydı.
Alpharabius,Avicenna,
Fergâni,Kindi.....Bu liste uzayıp gider.
20.yuzyıla kadar uzanan hir silsile var.
Hepside fen bilimi insanıydı.
Islamin tek safca davrandıği nokta bilgiyi herkesle paylaşması oldu.Bunun nedenide bunun farz olduğu içindir.
Buraya herşeyi yazicak kadar sabırlı değilim açikcası.Sadece araştırmanızı tavsiye ediyorum.
Bilim,evrensel bir dildir, İslâm'ı Hristiyan'ı olmaz,
Bu mantıkla bütün dünya'nın hristiyan olması gerekirdi,
Çünkü...
Bugün kullandığımız cep telefonlarından, bilgisayarlara, mutfak robotlarından arabalara, aklınıza gelebilecek her türlü buluşa ve bilimsel gelişmeye sahip olan batı dünyasıdır...
Bize ait, dünyayı değiştirecek tek bir buluş, tek bir icat yoktur, öyle ki matbaa bile, gâvur icadıdır söylemleriyle ancak 300 yıl sonra ulaşabilmiştir Osmanlı'ya...
Müslüman dünyasının pek çok buluşa ve bilimsel gelişmeye imza atmış olduğunu varsaysak dahi yayılışı hakkında bir veri oluşturmazdı çünkü inanç gibi subjektif bir değer bilim gibi objektif bir değer vasıtasıyla yayılmaz, ancak tanınır, kendisinden söz ettirir, itibar görürdü ama yayılmazdı.
''Vay bee adamlar cep telefonu yapmışlar haydi hristiyan olalım'' demiyorsak eğer, bilim ile bir inancı yaymayı nasıl başarabildiğiniz takdire şayan bir meziyet doğrusu, üstelik de bugün İslam bilimi diye bir şey ortada yokken.
Ebu Musa Câbir bin Hayyan sayesinde şu kadar yayılmıştır İslâm dünyaya diyebilir miyiz!
Bugün dünyada hangi ülke, hangi toplum ya da etnik grup matematiğin, fiziğin, kimyanın babası müslümandır diyerek müslüman olmuştur!
Yapmayın.


Ha unutmadan! Küçük bir parantez: Bütün bu müslüman bilim adamlarının sahip olduğu söylenen bilimler Sümer'lere uzanır bilginiz olsun.
__________________
Sonsuz bir varlık kendisini sınırlayacak mekanda ve zamanda bulunamaz. Öyleyse hiç bir yerde değildir, hiç bir yerde olmayan şey de yok demektir.

Gorgias
Rosebud Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.