Tekil Mesaj gösterimi
Eski 16.06.16, 13:33   #1
Canan
Çiçekci kız

Canan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2011
Konular: 5999
Mesajlar: 25,850
Ettiği Teşekkür: 100739
Aldığı Teşekkür: 141636
Rep Derecesi : Canan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Cap Canli
Standart Maaşını Namaz Kılmayandan Alıyor | Necati Doğru

Maaşını namaz kılmayandan alıyor


Kitabı eksiksiz bilen, inancı bütün okurlarım beni uyardı. Meryem Suresi 31. Ayeti okudum. Yüce Allah, Hz. İsa doğar doğmaz ona namaz kılmayı ve zekat vermeyi emretmiş: “Nerede olursam olayım O, beni mübarek kıldı; yaşadığım sürece bana namazı ve zekatı emretti”
Hz. İsa namaz kıldı mı?
Kuran'a göre kıldı.
Hz. İbrahim de kıldı.
Diğer peygamberler de namazlarını kılıp zekatlarını verdiler. Hz. İsa namaz kıldı ama “Allah'ın oğludur” diye inanıp onun dininden olanlar ise kilisede namaz kılmıyor. Bugün dünyada 7 milyar insan var. Sadece 1.6 milyarı Müslüman. 5 milyardan fazla insanın namaz ibadeti yok. TRT ekranından “hayvanlar namaz kılmaz, demek ki namaz kılmayan hayvandır” türü Aristo mantığından daha da geride kalmış patatesten din profesörü, 5 milyar insanı hayvan yaptı.
Kendi üstün akıl.
Namaz kılmayanı!
Kitapsız ilan etti.
Kendini de küçük düşürdü.
Bunu niçin yaptı?
AKP'den milletvekili olur.

* * *

14 yıldır izliyoruz. AKP'nin lider kadrosu sürekli din bezirganlığı politikası üretti, üretiyor. İnanç avcısı oldular. Muhalefeti eleştirecek hiçbir şey bulamadıkları gün, “bunlar camileri kapatmıştı” diye yalan yaydılar. Cami ve imam sayısı arttı. Dünyanın en pahalı, en lüks, en gösterişli camisi Çamlıca'da yükseliyor. Liseler hızla İmam Hatip'e dönüştürüldü. İmam hatipli öğrenci sayısı 1.5 milyona çıktı. Çıktı ama İmam Hatiplerde matematik, fizik, kimya, biyoloji gibi temel bilim derslerinde başarı klasik liselerde zaten düşük olan düzeye bile ulaşamadı. İlahiyat fakültesi sayısı da 100'e dayandı. Diyanet İşleri Bakanlığı bütçesi ayrı ayrı 11 bakanlığın bütçesinden daha fazla tutuluyor. Diyanet İşleri Başkanı'nın altına pahalı lüks otomobil makam Mercedes'i verdiler. 14 yıllık bu din bezirganlığı tablosundan çıka çıka bu patatesten din profesörü çıktı.
Üniversitede ders veriyor.
TRT'ye çağrılıyor.

* * *

Üç gündür!
Hık-mık ediyorlar.
Halt etmiş.
Söylediği laf zırva.
Zırvalamış diyorlar.
Tezyif ve tahkir var.
Asla kabul edilemez.
İslam'ı bağlamaz.
Dinimiz sevgi dinidir.
Bunun yaptığı nefret.
Bunları söylüyorlar fakat “bu din profesörü ilahiyat fakültesinde ders vermeye devam edecek mi, etmeyecek mi” bunu net olarak dillendirmiyorlar.
Kaç yıllık profesör?
Her ay maaş alıyor.
5-6 bin TL.
Halktan vergi toplanıyor.
Vergiler profesöre maaş oluyor.
Halkın içinde namaz kılmayanlar da var. Diyanet'in yaptırdığı anket sonuçlarına göre 5 vakit namaz kılanların oranı yüzde 42… Her 100 Müslümandan ancak 42'sinin namaz kıldığı Türkiye'de bu patatesten din profesörü, namaz kılmayanlardan toplanan vergilerden de maaşını alıyor ve yine namaz kılmayanların da vergileriyle ayakta duran TRT ekranına çıkıp, “namaz kılmayanlar hayvandır” diyor.
Nefret üretiyor.
Düşmanlık sokuyor.
Kin peydahlıyor.
Kılanı kılmayana karşı kışkırtıyor. Bir amacı vardır; AKP'den milletvekili olmaya göz kırpıyor.

* * *

Özür de dilemedi.
Söylediğim yanlış demedi.
Yanlış anlaşıldım dedi.
Bu adamı koruyorlar!
Fakültede ilahiyat öğrencilerine ders vermeye devam edecek. Maaşını namaz kılmayanlardan da toplanan vergilerden alacak.
Bu ne yüzsüz ergonomi!__________________


Canan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Canan'in Mesajına Teşekkür Etti