Tekil Mesaj gösterimi
Eski 16.06.16, 21:54   #95
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 982
Ettiği Teşekkür: 45973
Aldığı Teşekkür: 39540
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: ABD'de Gece Kulübünde Katliam: 50 Ölü

Konuyu okuyacak ama bir yorum yapmayacaktım.

''İslam düşmanı'' yaftası yiyenlerden biri olduğum için bir açıklamada bulunmayı kendime bir cevap hakkı olarak görüyorum.

Ben din eksenli tartışmalara ''din kötüdür, din kakadır'' gibi bir tarzla girmedim. İnananların da inançlarına saygı gereği, özellikle İslam söz konusu olunca her yazımda Kuran' dan ayetlerle yazdıklarımı temellendirmeye çalıştım ve hem laik hem müslüman arkadaşlara da Kuran' ı okumaları, hatta defalarca okumaları çağrısında bulundum.

Yine defalarca Kuran' dan yaptığım alıntıların ardına büyük harflerle ''YALANIM VARSA YÜZÜME VURUN AMA BENİ KURAN İLE YALANLAYIN'' diye de yazdım.

İslam dünyasında yaşanan bozuklukları Kuran ile temellendirirken bunun ''islam düşmanlığı'' olarak adlandırılması gerçekten inançlı bir kişi için çok büyük bir gaflettir.
Bu aslında kişinin bilmeden hem müslüman geçinip, hem de Kuran' a düşmanlık yapmasıdır.

Bu konuyu bir de usül açısından yorumlayacağım:

Diyelim ki ben de hala atalarımın dine bağlıyım. Deyin ki, İslamın büyük ölçüde kökünü kazıdığı şamanizm dinindenim. Sizin bana şamanizmin ilke ve usüllerini doğru bir şekilde göstererek gerçek olanı paylaşmanızı şayet şamanizme düşmanlık olarak anlıyorsam, o zaman benim şamanlığımda büyük bir sorun vardır... Sizin şamanizm ile gerçekleri belgeleriyle karşıma koyduğunuzda ve o belgeler gerçek ise ve ben de sizin şamanizm düşmanlığı yaptığınızı ileri sürüyorsam; asıl şamanizm düşmanı konumuna düşen ben olurum.

Yazdıklarınızın ne anlama geldiine dikkat edin.

Kuran' dan bir ayet koyuyorsun ve o ayette mesela ''ganimet Allah' ın ümmete armağanıdır'' yazıyor. Ya da başka bir ayette ''ganimetin 1/5' i Allah adına Peygamber' indir'' yazıyor... Bir başkasında kızların bile savaş
ganimeti olduğu falan...

Bunları yazdığımızda din düşmanı ilan ediliyorsak... Bunları, yani Kuran' da yazılanları din düşmanlığı olarak addediyorsanız, asıl siz din düşmanısınızdır...

Ya da mesela...

Peygamber Hz. Ayşe ile 6 yaşındayken evlenmiş...

Bugün bir yobaz kız çocuklarının 6 yaşında evlenebileceğini söylediğinde ona ''sapık'' ya da ''pedofil'' diyorsanız; o sıfatların peygamberinize bizzat kendiniz tarafından yakıştırılmış olduğunu gözardı etmeyin...

...

Böyle olmaz!

Kuran' ı önüne koyuyorsun, ''din düşmanlığı''...

Peygamber' in kız çocuğuyla dede-torun yaş farkıyla yaptığı evliliği koyuyorsun ''Peygamber düşmanlığı''...

...

Aslında bilinç altından din ve Peygamber düşmanlığı yapanlar sizlersiniz.

O yüzden bize ''din düşmanlığı'' gibi temelsiz gerekçelerle saldırmayın.

Çünkü dinde olan bir şeyi açıkça ve belgeleriyle yazdığımızda buna ''din düşmanlığı'' damgasını kim vuruyorsa, asıl din düşmanı odur. Çünkü kitabını ve Peygamber' in sünnetini reddetmekte ve aşağılamaktadır.

...

Yazarken biraz dikkat edin ve yazdıklarınızın nereye gideceğini bir düşünün!

Ve yine diyorum: Yazdıklarımda Kuran dışından, Peygamber' in hayatı dışından bir şey varsa bana burda hiç çekinmeden ''din düşmanı'' diyebilirsiniz...

Ama gerçekten samimi müslümanlarsanız Kuran' da yazılanları yok sayamaz, Peygamber' in hayatını (sünnetini) reddedemezsiniz... Bunu yapınca asıl ''din düşmanı'' gerçekleri gözünüzün önüne koyan bizler değil, aslında sizler olursunuz.

....

Bu yorumumdan sonra da tekrarlıyorum:

Yazdıklarımda tek bir çarpıtma, yalan, Kuran ve sünnet dışı bir şey varsa ''BENİ YALANCI İLAN EDİP, ŞEREF-SİZLİĞİMİ YÜZÜME VURUN!''

Yapamıyorsanız...

Yapamıyorsanız Kuran okuyun... Defalarca kitabınızı okuyun!