Tekil Mesaj gösterimi
Eski 16.06.16, 21:44   #96
Rosebud
Müdavim

Rosebud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2015
Konular: 609
Mesajlar: 4,408
Ettiği Teşekkür: 13266
Aldığı Teşekkür: 15144
Rep Derecesi : Rosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: ABD'de Gece Kulübünde Katliam: 50 Ölü

Kötü olan biz değiliz, kötü olan insanlara dinlerini kendi dillerinde okutmayan, Arap'çayı kutsayanlar.
Eline Türkçe Kur'an almamış ancak buna rağmen kulaktan dolma, aileden gelme, nüfus cüzdanı müslümanlığının varacağı nokta bundan farklı olamazdı zaten.
Hayatı boyunca kutsal ve sorgulanamaz uhrevi bir dine inanmış ancak içinde ne yazdığını bilmeyen insanların psikolojisini de anlamıyor değilim ama bir yerden başlamak gerek.
Aslında sadece din değil, gündelik hayatta da pek çok insan bildiğini sandığı herhangi bir konunun aslında öyle olmadığı söylendiğinde de aynı tepkiyi veriyor, insanların alışkanlıklarını sorgulaması çok zor, bunu kabul ediyorum.
Örneğin siyaset.
Pek çok insana siyasette, ekonomide birşeylerin iyi gitmediğini belgeleriyle ortaya koyduğunuzda verdikleri tepki, söz konusu din olduğunda verilen tepkiyle aynı: ''Siz hükümeti devirmek istiyorsunuz, paralelcisiniz, teröristsiniz, vs...
Günlük hayatta dahi gerçekler yüzlerine vurulduğunda kabullenmeyip, o gerçekleri dillendirenleri suçlamanın artık bir karakter özelliği olduğu bir coğrafyada din gibi tabu haline getirilmiş bir yapının sorgulanmasına verilen tepkiye şaşmamak gerek.
Buradan tekrar altını çizerek belirtmek isterim ki hep söylediğim gibi; kişi neye inanırsa inansın ister domuza, ister öküze, ister puta, isterse Allah'a tapsın, beni zerre kadar ilgilendirmiyor ta ki bu inancı ile başkalarına eziyet vermeye başlayana kadar, bu bağlamda benim inançlarla hiç bir sorunum yok, olamaz da.
Ama eğer bir yandan namaz kılmayan adam hayvandır gibi nice ağır sözler söyleyen insanları kınarken, diğer yandan bu sözlerin kaynağının Kur'an olduğunu ayetlerden örneklerle gösteren insanları din düşmanlığı, inaca saygısızlık gibi suçlarla yaftalıyorsanız burada yolunda gitmeyen birşeyler var demektir.
__________________
Sonsuz bir varlık kendisini sınırlayacak mekanda ve zamanda bulunamaz. Öyleyse hiç bir yerde değildir, hiç bir yerde olmayan şey de yok demektir.

Gorgias
Rosebud Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.