Tekil Mesaj gösterimi
Eski 17.06.16, 03:44   #22
Chevy
XooX

Chevy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 189
Ettiği Teşekkür: 2382
Aldığı Teşekkür: 7203
Rep Derecesi : Chevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyor
Ruh Halim: Merakli
Standart Cevap: TRT Programcısı: Namaz Kılmayan İdam Edilir, Çöpe Atılır!

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Rosebud Mesajı göster
Bakın önce şu konuda bir uzlaşalım; başkalarını bilmem ama ben sizin anladığınız anlamda olmasa da bir dizayn edicinin varlığı ihtimalini devre dışı bırakmam.
Evren çok büyük, hem de akılların alamayacağı kadar muazzam bir büyüklükte, bırakın dünyayı, içinde bulunduğumuz Samanyolu galâksisi bile evrende bir kum tanesinden daha küçük, hatta mikroskobik kalır.
Bu büyüklükte muazzam bir evrenin, dünyanın ve İnsanın varolması için yaratıldığı fikri bencilce ve mantık dışı birşey, keza bir yaratıcının; mikroskobik boyuttaki bir galâksinin, bir köşesindeki dünya denilen gezegenin üzerinde yaşayan, sözü dahi edilemeyecek kadar önemsiz bir canlı ile irtibata geçme isteği de öyle.
Sizin anlayacağınız, bir Tanrı kavramına inanmasam da mutlak olarak yadsımam ama kutsal denilen kitabın olası Tanrı ile ilişkisini, saydığım ve daha fazlası nedenlerden dolayı kurmam, benim bir Tanrı kavramıyla sorunum olmaz çünkü eğer ben görünmeyen bir varlıkla kavga edersem, ona dua edenden farkım kalmaz; bu, ona inanmam anlamına gelir ki mantık dışıdır,
Benim savunduğum şey sadece; kutsal denilen kitabın böylesine güçlü, böylesine ulu, böylesine kadir-i mutlak, doğmamış ve doğurmamış bir Tanrı imajını temsil edemeyecek kadar basit, yetersiz, çelişkili, hatta ve hatta o kavrama yakışmayacak kadar çocukça bulmamdır ama elbette bütün bunlar bir boşa sallamanın değil bir bilgi birikiminin, bir alt yapının, kısacası entellektüel bir geri planın ürünüdür.
Kısacası benim sorunum Tanrı kavramıyla değil bu kitabı yazan zihniyetledir ki ben de zaten o zihniyetle ilgileniyorum.
Ben çok değişik hayaller kurdum bu konuda

Mesela evren çok büyük ve bir düzen içerisinde işliyor. Bana göre evren yaşıyor.

-uzay konusunda pek bilgim yok ama-
Evren bir canlı, galaksiler ve güneş sistemleri o canlının organları, gezegenler ise o canlının hücreleri...

Dünyamızda o canlının bir hücresi
Ve biz insanlarda virüsleriz, bakterileriz. Marsta koloni kurmaya başladık bile böyle böyle diğer gezegenlere yayılıp dokuya bulaşacağız, organa bulaşacağız ve belkide trilyonlarca yıl sonra içinde yaşadığımız evreni yok edeceğiz.
Çünkü bizler içinde yaşadığımız dünyayı mahvederek, düzenini bozarak hayatımızı sürdürmekteyiz. Çevreciler iyi huylu tümörlar oluyor tabii burda

Ama şu yönden benzer ve mantıklı geldi bana

İnsan vücudundada aynı evrendeki gibi sistemler var. Virüsler, bakteriler bir hücreye yerleşiyor o hücrenin kaynaklarını tüketiyor, diğer hücreye sıçrıyor
Bizim gelecekte başka gezegenlere sıçrayacak olmamız gibi
Böyle o hücreden o hücreye derken virüsler koca bir organa yayılmış oluyor.
Belki bizlerde koca bir galaksinin kaynaklarını sömürerek yok ederiz ?

Virüslere göre bizim vücudumuz uçsuz bucaksız bir evren.
Belkide evrende bize göre öyledir ve milyarlarca evren vardır
Evrenlerde aynı şekilde başka evrenlerin mikroorganizmasıdır ?
Böyle bir sonsuz döngü olabilir mi ki ?

Neyse ben çok saçmaladım demek ki hava çok sıcakken birayı aşırıya kaçırmamak gerekiyormuş
Chevy isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Chevy'in Mesajına Teşekkür Etti.