Tekil Mesaj gösterimi
Eski 17.06.16, 13:37   #27
Rosebud
Uzman Üye

Rosebud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 435
Ettiği Teşekkür: 8501
Aldığı Teşekkür: 10088
Rep Derecesi : Rosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: TRT Programcısı: Namaz Kılmayan İdam Edilir, Çöpe Atılır!

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi SerseriGezgin Mesajı göster
Oha.. insan çöpe mi atılır vay anasini satim.

Ben artık bu gibilerinin dahada çığrığından çıktığının farkındayım. Bu sözleri bulup kanıt olarak sunan islam dünyasını burdan vurmaya çalışan sevgili ateist arkadaşlarım gerçekten komik oluyorsunuz.. Mantığa varmayan bir şeyi mantıkla yok etmeniz mümkün değildir..

Müslüman arkadaşlar ise bu tür skandalvari duyulanları görmezden gelip ilk başta kendi inançlarına en büyük hakaret edilmesine, inançlarının tamamen "medeniyet" dışı, "insani" ve "ahlaki" kavramlardan habersiz bir kavrama çevrilmesinde sebeb oluyorlar. İnandığınız islam dini sizin sessizliğiniz ve tabiki dünyada ki müslümanların sessizliği sayesinde tam bir "vahşet ve yıkım" dinine dönüşüyor.

Çözümlerin düşünülmesi gerekirken "aha işte islam dini bu" diyen arkadaşlar siz sadece ateşe dahada körük atıyorsunuz. Gerçi buda bir uyandırma amacı taşıyabilir karşınızdakiler din zehrine tamamen kapılmamışlar ise bu işe yarayabilir ama zehiri zokayı yutmuş kişiler bu lafınıza karşılık tam bir saldırıya geçeceklerdir.

"Ama benim inandığım islam farklı bunlar islamı temsil edemez" felan diyenler ise bu tür demeçleri söyleyen kişilerin etrafına baksınlar aynı dine inandığınız kişilerin bu aczimendiler etrafında toplandığını, onların dediklerinie kulak astığını, ve sizin söylemlerinizde düşüncelerinizde yalnız kaldığınızı farkedeceksiniz. Yani onlar çoğul, siz teksiniz. Ve maalesef ki onlarda "Namaz kılmayanın" idam edileceğini düşünebilirler. Ve sizin hedefiniz ise reformist islamın öncü tarihi kişilikleri ışığında bunlarla mücadele etmeniz olacaktır. Oturduğunuz yerden "benim dinim bu değil onlar yalancı onlar sahtekar" demekle onlar yok olmayacak...

Eminim her deist benim gibi düşünüyordur. Çünkü aranızdaki tartışmayı görünce yüzümde bir tebessüm oluşuyor.. Anlamsız tartışmalar..
Öncelikle Ateist tanımlamasını kabul etmiyorum çünkü inançsızlığa karşı bir aşağılama olarak kullanılıyor, ben sadece inanmıyorum ve inanmamakta da gerekçelerim var, bu çok sıradışı akıl almaz bir şey değil, birilerinin bunu bu kadar büyütmesi çok garip, inanma kavramı kadar mantıklı bir kavramdır,
İkincisi dilimizde tüy bitti ki bu aşağılamaların, hakaretlerin misliyle fazlası Kur'an'da var, ancak bir kavgada çaresiz kalmış bir insanın kullanabileceği bir dili kullanıyor Kur'an ki bu çaresizce hakaretler ulu tanrı imajına çok ters, asıl bunların irdelenmesi gerekirken bizlerin inançsızlığını konuşmak da mantıklı değil, kaldı ki inançsızlık bütün bu anlamsızlıkların ürünü.

Yağmur komünisttir; çünkü herkese eşit yağar,
Rüzgar ise kapitalisttir, zayıf olanı yıkar.
Ernesto Che Guevara
Rosebud isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.