Tekil Mesaj gösterimi
Eski 17.06.16, 15:15   #32
Slower
Yasaklı Üye

Slower - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Yaş: 27
Konular: 122
Mesajlar: 2,785
Ettiği Teşekkür: 14233
Aldığı Teşekkür: 8657
Rep Derecesi : Slower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisi
Ruh Halim: Cok Dertli
Standart Cevap: TRT Programcısı: Namaz Kılmayan İdam Edilir, Çöpe Atılır!

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Jelibon Mesajı göster
Islam hukuku var...
Dınden donenı oldurun namaz kılmayanı vurun dıye ne hosgorusu bu mu hosgoru dın adamları savunuyor yaa
Kuranda dinden döneni öldürün namaz kılmayanı vurun diye bi hüküm yok.

Alıntı:
(Yûnus, 10/99) "Rabbin dileseydi yeryüzündekilerin hepsi mutlaka inanırdı, o halde sen mi insanları inanmaları için zorlayacaksın?"

(Bakara, 2/256)."Dinde zorlama yoktur. Artık hak batıldan seçilip belli olmuştur. Kim tağutu inkâr edip Allah'a iman ederse, şüphesiz ki o, kopmayan sağlam bir kulpa sarılmıştır Allah her şeyi işiten ve her şeyi bilendir"

kaf-45 –Biz onların aykırı iddialarını pek iyi biliyoruz, ama sen onları kuvvet kullanarak imana getirecek bir zorba değilsin. Sen sadece uyaran bir elçisin.Senin yapacağın iş, sadece tehdidimden endişe edecek kimseleri Kur’ân ile irşad etmektir.

Gasiye-21 – İşte böyle... Sen insanları irşada devam et. Zaten senin görevin sadece irşad edip düşündürmektir.22 – Yoksa sen kimseyi zorlayacak değilsin.

İman sahibi olduktan sonra İslâm'ı terkedenlerin ahirette karşılaşacakları tehlikeleri haber veren pek çok âyet vardır:

(el-Bakara, 2/217) "Sizden, kim dininden döner ve kâfir olarak ölürse, işte onların dünya ve ahirette amelleri boşa gitmiştir. İşte cehennemlikler onlardır Onlar, orada ebedî olarak kalacaklardır"

(Âlu İmrân, 3/86-91)"İman ettikten, Peygamber'in hak olduğuna şahitlik ettikten ve kendilerine açık deliller geldikten sonra inkâr eden bir kavmi, Allah nasıl hidâyete erdirir? Allah zalim kavmi hidayete erdirmez İste bunların cezası, Allah'ın, meleklerin ve bütün insanların lânetinin üzerlerine olmasıdır O lânet içinde ebedî olarak kalacaklardır Onlardan azap hafifletilmez ve kendilerine rahmet nazarıyla bakılmaz Ancak bundan sonra tevbe edip ıslâh olanlar müstesnadır. Çünkü Allah, "Gafûr'dur, Rahîm'dir" Çok affedici ve çok merhametlidir Şüphesiz ki iman ettikten sonra inkâr eden sonra da inkârda ileri gidenlerin tövbeleri asla kabul edilmeyecektir Onlar için can yakıcı bir azap vardır Onların bir yardımcıları da yoktur"

(Alu İmrân, 3/106)."O gün nice yüzler ağarır, nice yüzler kararır. O zaman yüzleri kara olanlara; mümin olduktan sonra dinden çıktınız ha! O halde inkâr ettiğinizden dolayı tadın azabı, denir"

(en-Nisâ, 4/1 37)."Doğrusu inanıp, sonra küfredenler, sonra inanıp tekrar küfredenler, sonra da küfürleri artmış olanları Allah bağışlamayacaktır. Onları doğru yola da eriştirmeyecektir"

(en-Nisâ, 4/115)."Kim, kendisine doğru yol apaçık belli olduktan sonra Peygamber'e karşı gelir, müminlerin yolundan başkasına uyup giderse, onu döndüğü yolda bırakırız. Kendisini cehenneme koyarız. Ne kötü dönüş yeridir orası"

(el-Mâide, 5/54)."Ey iman edenler, sizden kim dininden dönerse, bilsin ki Allah onların yerine, kendisinin onları, onların da kendisini sevdiği, müminlere karşı alçak gönüllü, kâfirlere karşı ise güçlü ve şerefli olan, Allah yolunda cihat eden ve kınayanın kınamasından korkmayan bir kavim getirir. İşte bu, Allah'ın bir lütfudur. Onu dilediğine verir. Allah, geniş ihsan sahibidir. Her şeyi çok iyi bilendir"

(en-Nahl, 16/106)."Kalbi imanla dolu olduğu halde, inkâra zorlanan hâriç, kim iman ettikten sonra, Allah'ı inkâr eder, kalbini inkâra açık tutarsa, Allah'ın gazabı onların üzerindedir. Bunlara büyük bir azap da vardır"

nisa-137- İman edip sonra inkâr eden, sonra iman edip tekrar inkâr eden, sonra da inkârlarında ileri gidenleri Allah ne bağışlayacak, ne de doğru yola eriştirecektir.
Dinden dönenlerin cezası ahirette verileceği ayetlerde belirtilmiştir.

Cahiliye zamanı mürted diye öldürülenler; Vatan haini, isyancı ve düşmanlardır.
Slower isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Slower'in Mesajına Teşekkür Etti.