Tekil Mesaj gösterimi
Eski 18.06.16, 02:40   #37
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 986
Ettiği Teşekkür: 46007
Aldığı Teşekkür: 39568
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: TRT Programcısı: Namaz Kılmayan İdam Edilir, Çöpe Atılır!

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Rosebud Mesajı göster
Güzel bir noktaya değinmişsin @Aristo,
Kur'an'da şiddet, hakaret ve aşağılama içeren pek çok ayet olmakla birlikte sorun bununla da bitmez.
Bu ayetleri yok saysak dahi Kur'an'a bir bütün olarak baktığınızda verdiği subliminal mesaj yine hep aynıdır: ötekileştirme ve ayrımcılık...
Hani bir söz vardır; bir dediğini iki etmek diye...Bu egoizm, kibir, ya bizdensiniz ya onlardan anlayışı ve iman yolunda vaad edilen ödüller, doğal olarak birtakım aklıevvel insanları Kuran'ın bir dediğini iki etmeye sürüklüyor, sonuç olarak domuz taşlamaya, oruç tutmayan insanların gözünü çıkarma isteğine, hakarete, kafa kesmeye, idama, recme, kine nefrete varıyor, her zaman sözünü ettiğim; Kur'an'ın ahlâki, vicdani yetersizliğinden kastım da bu zaten.
Hiçbir sistem tüm bireylerin mükemmel ahlâki ve vicdani değerlere sahip olmasını elbette sağlayamaz ama kadir-i mutlak, yüce bir Tanrı'nın dininin, insanlara sağladığı ahlâki, vicdani performans böylesine rezil sonuçlara ulaşmamalıydı, ulaşabiliyorsa eğer, suiistimal edilebilirliğinin sebeplerini biraz da Kur'an'da aramak gerekir.
İnsanlar salak mı akıllı mı, cahil mi zeki mi; eğer onlar ile karşı karşıya değilsek bilemeyiz.

Ancak, kendi payıma derim ki...

Ben burda devamlı o güya inançlı (!) insanların önüne Kuran' ı koydum. ''Yalanım varsa yüzüme vurun'' dedim... Ve o süper müslüman (!) arkadaşlara da devamlı Kuranı okuyun diye öneride bulundum.

Netice itibarı ile...

Adam kalkıp ben ona dinini gösterdiğim, yalanım varsa yüzüme vurmasını söylediğim ve dahası da kitabını defalarca okumasını önerdiğim halde bunları yapmak yerine kalkıp ''din düşmanı'' diyorsa orda söz bitmiştir artık.

Hani şu İslam alemi var ya...

Kendi alemlerini 1.400 yıldır yaşanacak bir alem yapamamışlar!

Müslümanlar, müslüman ülkelerden kaçıyor.

Kurtuluşu kafir ülkelerinde arıyor...

Ama kafa olacak insanda ve içinde de yarım kilo solcan değil beyin olacak!

...

Kuran' da iman esastır. Sormadan, sorgulamadani araştırmadan inanacaksın!

Sorarsan, sorgularsan; ve hatta kıyaslarsan cehennemde cayır cayır yanarsın!

...

Bir ülkenin laiklerinin çoğunluğu bile böyle ise...

''NEDEN iSLAM ÜLKELERİ BU HALDE?'' diye sormanın da bir anlamı yok.

Ne demişti AKbakan?

''Biz müslüman ülkesiyiz, bizden bilim adamı çıkmaz!!''

...

Çünkü sormayan, sorgulamayan, araştırmayan ve bilmeden biat eden insanlarla bir ülke kalkınmaz...

...

Bir ülkenin laikleri bile böyle ise, yobazlarınını hor görme hakkımız var mı?

Ve açıkçası ben yobazların sabrını, hedefe kitlenmişliklerini gerçekten takdir ediyorum.

Helal olsun yobazlara...

...

Laiklerin haline bakın...

Utanıp, o rezil yüzleri kızaracaklarına bizle uğraşıyorlar hala...

...