Tekil Mesaj gösterimi
Eski 18.06.16, 18:30   #49
birbilen
Üye
birbilen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 44
Ettiği Teşekkür: 2
Aldığı Teşekkür: 960
Rep Derecesi : birbilen artık herkes tanıyorbirbilen artık herkes tanıyorbirbilen artık herkes tanıyorbirbilen artık herkes tanıyorbirbilen artık herkes tanıyorbirbilen artık herkes tanıyorbirbilen artık herkes tanıyorbirbilen artık herkes tanıyorbirbilen artık herkes tanıyorbirbilen artık herkes tanıyorbirbilen artık herkes tanıyor
Ruh Halim: none
Standart Cevap: TRT Programcısı: Namaz Kılmayan İdam Edilir, Çöpe Atılır!

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi nurideniz34 Mesajı göster
Pekala;
Hırsızlık yapana, yetimin hakkını yiyene,Ülkesini dolandırana, dini ticaret metası olarak kullananlara, Ülkenin parasını israf edene, ne yapmalı...?
Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Slower Mesajı göster
O saydıklarına halkımız gerekeni yaptı zaten %10 %20 lerde oy kovalıyorlar. Onlar başka konular..
Slower, dostum ya sen çok safsın ya da milleti saf ve aptal sanıyorsun.
Ama bence sen iflah olmaz bir AKP'lisin ve ufaktan ufaktan sözcü gazetesine veya muhalefete dokundurmalarla, böylesi bir Atatürkçü sitede, henüz bilinçlenmemiş sazan üyeleri avlayarak, AKP'ye mürit devşirmeye çalışıyorsun.
Demek , milletin parasını yiyen, ülkesini dolandıran, dini ticaret metası yapan , milletin parasını israf eden partileri millet cezalandırdı ve onlar %10 veya %20 ler de ha?
Yapma Slower, bir atasözümüz sözü vardır, Deve dikeni , Türk .... sever, denir.
Bizim halkımız cahildir, kendisinin canına okuyanı, bilmez ve cezalandırmaz aksine ödüllendirir.
Bak bakalım kimileri ödüllendirmiş.

Üstelik, milletin, yetimin parasını yiyip çarçur edebilmek için ,para musluğunun başına oturmak gerek, yani iktidara geçmek gerek ki, bir şeyler yiyip içebilsinler.

Yahu bakıyorum bakıyorum mecliste %10, %20 arası üç parti var üçü de doğru dürüst iktidara gelememiş, nasıl yemişler yetimin parasını ben anlayamadım, sen bir zahmet anlatıversene...

Bizim halkımız saftır çabuk inanır ama hepsi de saf değil tabi, uyanık olanlar da var.
Rahmetli Aziz Nesin söylemişti % kaçının aptal olduğunu, ben oranı unuttum sen bir zahmet araştır % kaçının Aziz Nesinlik olduğunu, onlar her yalana inananlardır.
Geri kalan %'de ise Nasrettin Hoca'nın torunlarıdır, uyanıktır onlar, her palavrayı yemezler, araştırırlar.
Nasrettin Hoca'nın KEDİ-ÇİĞER fıkrasını bilir misin sen?
Ne olmuştu? Nasrettin Hoca eve 3 kilo çiğer getirmişti ama evdekiler (onunkiler) hem çiğeri yemişler (iç etmişler)
hem de, kediye iftira atarak:
''Çiğeri kedi yedi!'' demişlerdi.

Ama bereket ki, Nasrettin Hoca, Aziz Nesin'in tesbit ettiği %'delik dilime girmiyor. Hemen inanmamış, almış kediyi tartmış.
Kedi çıkmış 3 kilo...
Anladın mı, dümeni?
Nasrettin Hoca, çiğeri yeyip, kediye iftira atanlara dönmüş ve:
Çiğer üç kiloydu, kediyi tarttım kedi de 3 kilo geldi. Eğer bu ağırlık kediyse, çiğer nerde?
Eğer bu çiğerse kedi nerde?

Sözün özü Slower,
Kimin neyi yiyip yemediğini bulabilmen için, sana anlatılan masallara inanmaman ve parti liderlerinin, çocuklarının, karısının, kızının, damadının, dünürünün servetlerine bakıp karşılaştırman gerekiyor.
Birisi çiğeri yediyse, şimesi gerekiyor, kim şişmiş, kim semirmiş.
Kimin serveti, kiminkinden kat be kat üstün.
Kimin çocukları daha 10-15 yıl önce başkalarının bursuyla yurt dışında okurken, şimdi şirket üstüne, şirketler açmış, ordu gibi gemi filoları kurmuş. ÇOCUKLARIN BURSU İŞ ADAMI ARKADAŞTAN
Kimler sabaha kadar para taşıdığı halde milyon dolarları sıfırlayamamış, (internetteki ses kasetlerini dinle, o kasetleri kimse yalanlamadı, sadece Fetullahçılar kanunsuz çekti, pis paralelciler falan dendi, ses kasetleri gerçek yani)
Kimler vatandaşları çöpler içinden nafakasını ararken, 1000 odalı saraylarda, yetim parasıyla karnı tok, sırtı pek yandaşlara sofralar donatıp iftarlar vermiş.
Bir karşılaştırıver de, kimin yiyip kimin yemediğine o zaman karar ver...

O zaman göreceksin ki, senin at gözlüğü takıp, kulaklarını tıkayıp araştırmadan, sormadan yalanlara, iftiralara inanarak peşinde koştuğun pirinin, bir tek çocuğunun serveti,

senin suçlamaya çalıştığın gelmiş-geçmiş tüm parti liderlerinin sadece kendisinin ve çocuklarının değil, tüm sülalesinin servetinden fazla.
Uyan artık Slower de balığa gidelim