Tekil Mesaj gösterimi
Eski 19.06.16, 14:13   #1
Canan
Çiçekci kız

Canan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2011
Konular: 5976
Mesajlar: 25,788
Ettiği Teşekkür: 100617
Aldığı Teşekkür: 141428
Rep Derecesi : Canan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Eğitim Bir-Sen: Karma Eğitime Son Verilsin


Eğitim Bir-Sen: Karma eğitime son verilsin

Hükümete yakınlığı ile bilinen Eğitim Bir- Sen karma eğitimin kaldırılması gerektiğini öne sürdü.

Hükümete yakınlığı ile bilinen Eğitim Bir- Sen karma eğitimin kaldırılması gerektiğini öne sürdü.

Eğitim Bir-Sen Samsun 1 Nolu Şube Başkanı Nejdet Güneysu, liselerde gerici eğitime eleştiri getiren öğrenciler için “yeni bir Gezi provokasyonu” dedi. Bununla da yetinmeyen Güneysu, “Karma eğitim dayatmasına son verilmelidir” dedi.

Eğitim Bir-Sen Samsun 1 Nolu Şube Başkanı Nejdet Güneysu, eğitim-öğretim yılının sona ermesi dolayısıyla basın açıklaması yayınladı.

Güneysu, “Eğitim-Bir-Sen olarak Eğitim Kurumlarımızda geçmişte yaşanan sıkıntıların bir daha yaşanmaması için gereken tedbirlerin alınmasını talep ediyoruz” dedi.

“LİSELERDE YENİ BİR GEZİ PROVAKASYONUNA MÜSAADE EDİLMEMELİDİR”


“Son günlerde bazı liselerimiz maalesef birilerinin provokatif eylemleriyle gündeme gelmektedir” diyen Güneysu, okul yöneticilerine yönelik sistematik protestolarda öğrencilerin dışarıdan manipüle ve istismar edildiğini iddia etti. “Liselerde yeni bir gezi provokasyonuna müsaade edilmemelidir” diyen Güneysu şunları söyledi: “Yeni bir Gezi kalkışması zemini arayanlar, bugün liseliler üzerinden yeni bir hazırlık içerisindedir. Eğitim-öğretim ortamlarını, oradaki çocuklarımızın masumiyetini perde arkasında tezgahlanan kirli emel sahiplerinin istismar etmesine fırsat verilmemelidir. Velayeti velilerde olan çocuklarımız illegal yapıların telkinlerine terk edilmemeli, velilerimiz çocuklarıyla bu dönemde daha sıkı ilgilenmelidir.”

“KARMA EĞİTİM DAYATMASINA SON VERİLMELİDİR”


1739 sayılı Millî Eğitim Temel Kanunu’nda yer alan, “Okullarda kız ve erkek karma eğitim yapılması esastır’ ibaresi değiştirilmesi gerektiğini öne süren Güneysu, “Karma eğitim dayatmasına son verilmelidir. Darbe ürünü, demokrasiye ve insan haklarına aykırı kılık-kıyafet yönetmeliğinin değiştirilmesi için ilk adımı atmak Millî Eğitim Bakanlığı’na düşmektedir” diye konuştu.

Kaynak
__________________


Canan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Canan'in Mesajına Teşekkür Etti