Tekil Mesaj gösterimi
Eski 20.06.16, 18:10   #1
Rosebud
Uzman Üye

Rosebud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 436
Ettiği Teşekkür: 8504
Aldığı Teşekkür: 10093
Rep Derecesi : Rosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Erol Evgin: 3 Üniversite Bitirmiş Birinin Tek Oy Kullanması Adil Değil

Gazete Habertürk’ten Balçiçek İlter’in sorularını yanıtlayan Erol Evgin "Parmak basanla, 3 üniversite bitirenin birer oy hakkı olması adaletli mi?" dedi.

Daha önce Aysun Kayacı'nın "dağdaki çobanla benim oyum bir mi?" sözleri ile başlattığı temsili demokrasi-eşit oy tartışmasına yıllar sonra bu kez de entelektüel birikimi ile bilinen usta sanatçı Erol Evgin de katıldı.

İşte Erol Evgin'in o sözleri:

"Galiba eğitimli ülkeler için iyi bir çözüm demokrasi. Bize fazla geliyor. Bir manken kızımız “Dağdaki çoban ile benim oyum bir mi?” olacak demişti hatırlarsanız... Hoş değil o tanım ama şunu düşünüyorum; Okuma yazma bilmeyen, oyuna parmak basan bir kardeşimizle, ablamızla, annemizle 3 üniversite bitirmiş birinin birer oy hakkı olması adaletli mi geliyor size sorarım. Hiç hakça değil. Bana adaletli gelmiyor bu durum. Herkes seçebilmeli tabii. O parmak basan ablamız muhtarını seçsin, biraz daha iyi eğitim alanı belediye başkanını seçsin."

Erol Evgin'in siyaset bilimi içinde ve akademide oldukça popüler olan bir tartışma konusunu gündeme getirmesine AKP'ye yakın yandaş kalemlerden ve AK Troller'den tepki gelmesi ise gecikmedi:

Kaynak: ABC Gazetesi
Kaydet

Yağmur komünisttir; çünkü herkese eşit yağar,
Rüzgar ise kapitalisttir, zayıf olanı yıkar.
Ernesto Che Guevara
Rosebud isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
11 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.