Tekil Mesaj gösterimi
Eski 21.06.16, 21:57   #22
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1170
Mesajlar: 12,178
Ettiği Teşekkür: 50978
Aldığı Teşekkür: 44399
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Erol Evgin: 3 Üniversite Bitirmiş Birinin Tek Oy Kullanması Adil Değ

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Tntcool Mesajı göster
Trolcüler niye itiraz etmiş anlayamadım. Babaları kendine sahte diploma üretmiş, çocuklarına da üretip oy miktarını artirabilir.

Öte yandan şu 3 oy atsın bu 5 oy kullansın diye ütopik yaklaşımlar üzerinde fazla durmaya gerek yok. Insanımızı adil olamayacak ölçütler ile sınıflandıramayız/beceremeyiz/elimize yüzümüze bulaştırırız.

Yine konuda din, laik müslüman lafları geçmiş. La havle...

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Şimdi mecazi örnekler veriliyor...

Mesela ''3 üniversite bitirmiş ile okumamışın oyu bir olur mu?'' diye...

Ya da, ''ben dünyanın vergisini verirken, vergi kaçıran ne hakla oy kullanabilir?'' diye...

Ya da;

''
''Ben vergilerimi düzenli olarak ödüyorum ama benim vergilerim birilerine kömür olarak/rüşvet olarak giderken benim oyum ile vergimi yiyenin oyu nasıl eşit olur?'' diye...

Örnekleri kolaylıkla çoğaltmak mümkün.

...

Burda asıl vurgu yapılan noktayı anlamak gerekiyor. Bu noktayı es geçerseniz, ''eşitlik'' saçmalığı (!) adına memleketin cehaletle batırılmasına göz yummuş olursunuz.

Ve öyle ''hepimiz eşitiz'' diye bir saçmalık da olmaz zaten.

Hani ''hiç birimiz kanunlar dışarısındaki hiç bir alanda eşit değiliz'' demek isterim ama maalesef kanunlar önünde bile artık eşit değiliz.

...

Bu ülkede elbette siyaseti, ekonomiyi ve sosyal yaşamı; hatta sporu, sanatı, müziği vd. vd. ilgilendiren her konuda din, laiklik ve islam ile kesin bir bağlantı kurulacaktır.

Bunu kurmamak için kör olmak lazım. Hatta körlerin bile akıllarını kullananları, gözleri seni-beni görmese bile gerçekleri görüyorsa, memleketin durumu ile İslam, laiklik ve din arasında kaçınılmaz bir bağlantı kuracaktır... Kurmaması da mümkün değildir.

Neyden gocunuyorsunuz?

Bana kalırsa biz hiç bir düşmanlık ve aşağılama yapmadan bugün içinde bulunduğumuz durumun din ile bağını kuruyor ve gösteriyorsak... Ve bunu da kendi kafamızdan değil, sizin kitabınızın ayetlerine dayanarak önünüze koyuyorsak gocunmanız için en ufak bir sebep yoktur. Hatta sizin önünüze ayetlerinizi koyduğumuz için bize minnettar olmanız gerekir.

Ha koyduğumuz ayetler ve bunlara dayalı olarak yazdıklarımızdan gocunuyorsanız... O zaman siz aslında farkında olmadan kendi dininizden gocunuyor olabilir misiniz?

Nasıl mı?

Mesela Kuran' da ganimetin, kız çocuklarıyla evlenmenin, kızların esir alınıp cariye yapılmasının falan filan caiz ve vacip olduğunu anlattığımızda ve bunu Kuran ile önünüze koyduğumuzda eğer gocunuyorsanız var ya... Siz aslında bizden değil kitabınızdan gocunuyor ama gerçekleri önünüze koyduğumuz için faturayı haksız bir şekilde bizim önümüze çıkarıyorsunuz!

Ben 6 yaşındaki bir kızla evlenmedim ki bana kızıyorsun!

Ben tüm kabilesini ve babasını öldürdüğüm bir kabilenin kızını babasını öldürttüğm ve kabilenin neyi var nesi yoksa Allah adına ganimetlediğim gün ganimet olarak bana hediye edilen 14 yaşındaki kızı Muhammed gibi zorla gerdeğe mi soktum da bana ve benim gibilere kızıyorsunuz?

Her zaman diyorum: Yalanımız varsa, yüzümüze vuracak ve bizi yalancı çıkaracaksınız.

Önümüze yanlışlarımızı koyup bizi özür dileteceksiniz...

...

Peygamber' in kız çocuklarıyla ''zoraki'' evliliklerini kabul edip sineye çekmeyi ve susmayı biliyorsunuz. Ama kendisi 6 yaşındaki kızla evlenmeyen bir adam çıkıp Peygamber' in sünnetine dayanarak 6 yaşındaki kız çocuklarının evlenebilir olduğunu söyleyince ona ''sapık'' diyorsanız; ilkesizliği bizde değil kendinizde arayacaksınız.

Biz bilmem kaç bin desibelden her gün 5 defa ve gereksiz yere çınlanan ezan sesinden, ramazan da milletin önünde yememeye, sigara içmemeye kadar dindarlara her türlü saygıyı gösteriyor, hatta bu adamlar metrolarda, hatta Kızılay' ın ortasında gösteriş namazına daldıklarında bile önlerinden geçip namazlarını bozmayalım diye yol değiştiriyoruz...

Siz dindarsanız, size hep saygı gösterdik...

Hiç olmazsa sizin sisteminiz içinde o sisteminizi kabul etmememize rağmen size saygı gösteren bizlere de biraz siz saygı gösterin.

Dindarlık ne kadar sizin hakkınız ise, dinsizlik de bir o kadar bizim hakkımız.

Siz de bizim dinsizliğimize ve dine yönelik eleştirilerimize tahamüllü olun...

Yoksa giderek bu islamik yönetimin suçlarına daha fazla ortak olacaksınız.
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.