Tekil Mesaj gösterimi
Eski 23.06.16, 00:11   #31
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 986
Ettiği Teşekkür: 46007
Aldığı Teşekkür: 39573
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Erol Evgin: 3 Üniversite Bitirmiş Birinin Tek Oy Kullanması Adil Değ

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi SerseriGezgin Mesajı göster
O 3 üniversite bitirenlerde malum partiye oy atıyorlar o ne olacak?

Eğitimle egosunu yükseltenler acınası ve zavallı kimselerdir.

Dibine Not: Oy atmak ayrıca bir zeka seviyesi değildir. bunuda belirtmek isterim. Zira eğer öyle olsaydı benim o zaman gerizekalı olmam gerekirdi. Malum sandık, oy gibi şeylere inanmıyorum.. Bir istisna tanıdım o da geçen seçimlerdi. Dahada oy kullanmam.
Hani Hüsnükuruntu gibi olacakken Şerafettinkuruntu gibi olmuş yazdıkların.

Meseleyi anlamamışsın çünkü!

Üniversite bitirenlerin torpilli marjinali dışında AKP' ye oy veren azdır.

2002 sonrası bütün anketleri araştır.

Eğitim seviyesi düştükçe AKP' nin oy oranı artıyor. Yani 15-20 dönek prof bozması ile genel itibarı ile doğru olan bir gerçeği yadsıyamazsın.

Son 10 yılda oy ve eğitim ilintili tüm anketler bu ülkede en eğitimsiz kitlelerin ilk olarak HDP' yi, ikinci olarak da AKP' yi seçtiğini gösteriyor...

...

Ha sen hala ''çobanın oyu ile benim oyum nasıl bir olur?'' Ya da ''3 üniversite bitirmiş ile okula gitmemişin oyu nasıl bir olur?'' meselesinin özünü anlamamışın... Burda diplomaya değil zekaya vurgu yapılırken diploma sadece olaya figüran (!) olarak sokuluyor...

Hatta Cem Yılmaz' ın 200 milyar vergi ödeyenin de 1 oy hakkı var, ondan daha fazla vergi kaçıranında 1 oy hakkı var'' yakıştırmasını anlayamamışın...

...

Şu ''sarışın ve aptal'' denilenlerden Aysun Kayacı kadar da mı meselenin ima yanını anlayamıyorsun?

Normalde Aysun Kayacı' nın 10 oy hakkı senin ise sıfır oy hakkın olması gerekirdi... Nasıl olsa oy hakkını bile kullanmıyorsun.

Dilerim bir gün den de safra keseni değil aklını kullanmayı öğreneceksin.