Tekil Mesaj gösterimi
Eski 23.06.16, 01:43   #36
Rosebud
Müdavim

Rosebud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2015
Konular: 566
Mesajlar: 3,877
Ettiği Teşekkür: 11783
Aldığı Teşekkür: 13625
Rep Derecesi : Rosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Eglenceli
Standart Cevap: Erol Evgin: 3 Üniversite Bitirmiş Birinin Tek Oy Kullanması Adil Değ

En son söyleyeceğimi en baştan söyleyeyim: Örgütlü cehalet dünyanın en tehlikeli halidir.
Oy vermekle hiçbir şeyin değişmeyeceği, yüzeysel bir tespit çünkü doğru olan, neden değişmeyeceğinin tespitini yapabilmek.
Sevgili Aristo anlatmış ama ben bir kez daha üzerinden geçeyim...
AKP'li üst düzey yetkililerin şon günlerde sık sık duymaya alıştığımız bir beyanları var o da: ''Bize cahil adam lâzım''' teraneleri...
İlâveten, AKP seçmeni ve AK trollerin de bu yönde bir cahil methiyesine başlamış olmaları...
Anlayacağınız müthiş bir cahil seviciliği yaşanıyor ülkemizde, inanıyorum ki dünyada bir örneği daha yoktur.
Ama bütün bunlar elbette bir tesadüf değil.
Daha önce de söyledim cehaleti aşağılamıyorum böyle bir amacım da yok niyetim de, fakat şunu da bilmek gerekir ki cahil insanlara en büyük kötülüğü bizler değil, ülkenin eğitim seviyesini yükseltmekle sorumlu olan ancak bunun yerine cehaleti kutsayıp sınıf ayrımcılığına başvurarak kendilerine oy devşirme telâşında olan politikacılar ve bürokratlar yapıyor.
Hiç kimse de; madem ki cahil insanları bu derece düşünüyorsunuz niçin onları eğitmek ve topluma yeni cahillerin katılmasını engellemekle meşgul olacağınıza cehaleti ve niteliksiz üremeyi savunuyorsunuz diye sormuyor, sorulabilseydi zaten, biz bugün cahilliğe vurgu yapmıyor olacaktık.
Sorulmadığı gibi sorulması da önemli koltukları işgal edenler tarafından istenmiyor çünkü bu soru sorulduğu takdirde arkasından örgütlü bir cehalet ile nasıl oy devşirildiğinin ibret verici öyküsü çıkacaktır.
Meselenin özü buyken yok cahil aşağılanıyor, yok dağdaki inançlı çoban 3 üniversite bitirmiş adamdan evlâdır, yok AKP'ye 3 üniversite okumuş adamın verdiği oyu ne yapacağız, yok elitistsiniz gibi ifadeler için diyorum ki: Geçiniz efendim bunları.
__________________
Rosebud Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.