Tekil Mesaj gösterimi
Eski 23.06.16, 04:00   #29
Aristo
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 982
Ettiği Teşekkür: 45973
Aldığı Teşekkür: 39539
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Yaşar Nuri Öztürk Hayatını Kaybetti

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ReaL Mesajı göster
Seni burada kim ''günahkar'' ya da ''sapkın'' yerine koyoyursa o kişilerin ismini belirt, ondan sonra yazacaklarını yaz...

Ortaya yazıp, bir de yazdıklarını isim belirtmeden sitedeki çoğu kişiye atvetmen doğru yaklaşım olmaz.
Abi bak...

Burda bir yönetici olarak bir uyuşturma, bir de uzlaşı sağlama durumunda olduğunun bilincindeyim.

Sen de tüm burada faal olan arkadaşlar da görüyor ki, burda inançlı arkadaşlar kadar ve belki onlardan daha da fazla inançsız arkadaş var. Ya da hemen hemen eşit bir durum söz konusu.

Ben toplumsal bir gerçeklikten bahsediyorum. Yazdığım her şeyin toplumsal bir izdüşümü var. Ama hala dindar olanları olmayanlara karşı tuhaf bir koruma içgüdüsü var: ''İnançlı arkadaşlar yazdıklarınıza bozulabilir'' içgüdüsü bu.. En azından tepkilerden dolayı ben bunu böyle anlıyorum.

Tepkileri biliyorum ama isim falan vermem. Ben mevcut durumu Türkiye geneline göre ve bu platformda da bu platformda gördüklerime göre yazarım... Üzerine alınan varsa bana cevabını verir. Eğer bana direk olarak cevap vermiyorlarsa benim de yapacağım fazla bir şey kalmaz.

Atatürk' ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti din ekseninden batırılıyor. Bundan şüphesi olan var mı? Dilerim yoktur.

Ben kimseye hakaret etmedim, aşağılamadın ve dışlamadım... Benim görüşlerim de bazılarının ki gibi ''din ve inanç özgürlüğü'' adına uluslararası ve ulusal hukuklar tarafından korunma altına alınmamış zaten...

Neden hep biz Kuran ile gelirken ve argümanlarımızı Kuran ile herkesin önüne koyarken ''dindar arkadaşları rencide etme'' suçlamasıyla karşı karşıya kalıyoruz?

Çok kereler oldu...

Kuran' dan ayeti önüne koyuyorsun.

''Yalanım varsa yüzüme vurun, beni yalancı ilan edin'' diye de defalarca yazıyorsun...

Cevap yok!

Ben din hakkında ne yazımsa, dindar arkadaşlara bana cevap vermeleri ve seviyeli bir tartışma yürütme kapısını hep açık bıraktım.

Ama hiç cevap veren oldu mu?

Olmadı!

Konuları okuduğunu da biliyorum...

Benim anlamadığım; egemen olan zihniyet ile kendilerini yan yana getirmiş arkadaşlar onca çağrıya rağmen yazdıklarıma cevap vermiyorsa; neden senin onları korumaya aldığın...

Biz deistlerin, ateistlerin falan hukuksal koruma dayanaklarımız bile yok...

Ha var da yalan...

...

Hep dine saygı, dindarlara saygı falan...

Ve o saygı yüzünden memleketin geldiği durum da ortada.