Tekil Mesaj gösterimi
Eski 23.06.16, 09:55   #31
ReaL
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 2602
Ettiği Teşekkür: 161511
Aldığı Teşekkür: 177611
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: Yaşar Nuri Öztürk Hayatını Kaybetti

@Aristo Topluca yazarsam karışıklık olacak, bazı belirttiğim hususlar kaynayıp gidecek. Cümle cümle yanıt veriyorum.. Mavi yazılar yanıtlarım.

Burda bir yönetici olarak bir uyuşturma, bir de uzlaşı sağlama durumunda olduğunun bilincindeyim.

Kimseyi, kimse ile uyuşturma çabasında ve niyetinde değilim, yanlış değerlendirmişsin.

Ben toplumsal bir gerçeklikten bahsediyorum. Yazdığım her şeyin toplumsal bir izdüşümü var. Ama hala dindar olanları olmayanlara karşı tuhaf bir koruma içgüdüsü var: ''İnançlı arkadaşlar yazdıklarınıza bozulabilir'' içgüdüsü bu.. En azından tepkilerden dolayı ben bunu böyle anlıyorum.

Forumdaki arkadaşlar çoğu yazdığını okuduğunu sanmıyorum. Hatta eminim bile diyebilirim. Tekrar ediyorum, herhangi bir kişinin adına da yazmam, yönetici konumundaki arkadaşlara sataşılması halinde bana sataşılmış gibi görür, yanıt veririm, bunu ayrı tutuyorum.

Tepkileri biliyorum ama isim falan vermem. Ben mevcut durumu Türkiye geneline göre ve bu platformda da bu platformda gördüklerime göre yazarım... Üzerine alınan varsa bana cevabını verir. Eğer bana direk olarak cevap vermiyorlarsa benim de yapacağım fazla bir şey kalmaz.

Yazmak ayrı, yalancılıkla suçlamak ayrı. Herkes görüşlerini, fikirlerini paylaşabilir, bu yapılıyorda zaten.

Atatürk' ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti din ekseninden batırılıyor. Bundan şüphesi olan var mı? Dilerim yoktur.

Cumhuriyet ile derdi olmayan parti seçmenlerinin büyük çoğunluğu inançlı kimseler. Bunun din den ziyade ahlak ile ilgili olduğunu daha önce de belirttim.

Neden hep biz Kuran ile gelirken ve argümanlarımızı Kuran ile herkesin önüne koyarken ''dindar arkadaşları rencide etme'' suçlamasıyla karşı karşıya kalıyoruz?

Çok kereler oldu...
Kuran' dan ayeti önüne koyuyorsun.
''Yalanım varsa yüzüme vurun, beni yalancı ilan edin'' diye de defalarca yazıyorsun...
Cevap yok!
Ben din hakkında ne yazımsa, dindar arkadaşlara bana cevap vermeleri ve seviyeli bir tartışma yürütme kapısını hep açık bıraktım.
Ama hiç cevap veren oldu mu?
Olmadı!

Belki de kendisini tartışmaya yeterli bulmuyordur. Bunu defalar kere belirttin, bu kadar vurgulamanın, üzerine üzerine gitmenin nedeni ne? Herkese dinini sen veya ben öğretecek değiliz ya. Kendine hasım arıyor gibisin...

Benim anlamadığım; egemen olan zihniyet ile kendilerini yan yana getirmiş arkadaşlar onca çağrıya rağmen yazdıklarıma cevap vermiyorsa; neden senin onları korumaya aldığın...

Yukarıda bu cümlenin yanıtını verdiydim. Hemen hemen her konu, konu başlığı ne konusu olursa olsun konu dine getiriliyor, konunun da cılkı çıkıyor, konuyu konuşamaz hale geliyoruz. Ciddiyet kayboluyor.

Biz deistlerin, ateistlerin falan hukuksal koruma dayanaklarımız bile yok...

Ha var da yalan...

...

Hep dine saygı, dindarlara saygı falan...

Ve o saygı yüzünden memleketin geldiği durum da ortada.

Üzülerek belirtiyorum, din ile kafayı bozmuşsun biraderim. İnançlar her ne olursa olsun, yanlış veya doğru, bu yanlış veya doğru kişilere göre de değişir. Hayatlarımız sadece forumdan ibaret değil, bilirsin. Birçok samimi arkadaşlarımız, dostlarımız, aile fertlerimiz inançlarını bir şekilde yaşıyorlar. Buna da kimse karışmaması, dayatmaması, zorlamaması gerek. Aksi taktirde, kendimize yapılmasını istemediğimiz davranışa maruz kalırız...

Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
ReaL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
9 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.