Tekil Mesaj gösterimi
Eski 23.06.16, 20:13   #1
alamancı
Tam Üye

alamancı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 132
Ettiği Teşekkür: 234
Aldığı Teşekkür: 833
Rep Derecesi : alamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzel
Ruh Halim: Depresyonda
Standart Türk Ordusu AKP Çizgisinden Çıkmıştır

Türk Ordusu AKP çizgisinden çıktmıştır.

Türk Ordusu,Yüksek Askeri Şura'yla beraber AKP çizgisinden çıktmıştır.

Türk Ordusu akp’ye desteğini çekmiştir. Akp’nin istemediği kararları alma cesaretini ve becerisini göstermiştir. Bu yepyeni bir durumdur.

Erdoğan çıkıp “İster kabul edilsin, ister edilmesin, Türkiye’nin yönetim sistemi değişmiştir. Şimdi yapılması gereken bu fiili durumun hukuki çerçevesinin yeni bir Anayasa ile netleştirilmesidir,” dedi.

“Bu,bir darbedir”

Aynı zamanda Erdoğan'ın son çırpınışlarıdır.

Erdoğan tansiyonu yükseltmeye ve başkanlıkta diretmeye devam ediyor.

Evet Erdoğan bitmiştir. Düşmüştür. Ancak Bahçeli ve Kılıçdaoğlu yapay destektirler.

AKP-CHP-MHP TEK PARTİDİR

Her ikisi de Erdoğan’ın “erken seçim” programı için çalıştılar. Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın vale’sidir, lokantaların kapısında bekleyenleri akla getirebiliriz. Bilimsel olarak “vasal” diyoruz, senyörlerin vasalları var, küçük feodal ya da “küçük memur”, kaparlar ve istediklerini yaparlar. Türban’ı ilk önce küçük memur söylemişti, erken seçimi de 7 Haziran’dan bir hafta sonra küçük memur ifşa ettiler, “erken seçim olasılığı güçlü” dediler. Anladığımız o ki, bu küçük memur, 32 gün boyunca akp’ye, “yaa bir de koalisyon lafı yapsak” diyememiştir. Doğu Perinçek ise, artık net bir şekilde Işid ve Erdoğan’ı destekliyor. Bizim ile ve Atatürk ile ilgisi yoktur. Bittiler.

Üçü de bittiler. Bahçeli ve Kılıçdaroğlu varsa, Erdoğan, orada kalır ama bitişi mutlaktır. Ancak sağ olsun, Erdoğan intihar peşindedir.

Dünyada ciddi bir laisizm rüzgarı esiyor. Yobaz darbesi, azalmış olsalar da var olan sosyalistleri kemalist yaptı.Şimdi yüksek komutanların da Kemalizmi öğrenmesi lazımdır. Gündemde yüksek komutanların kemalizme dönmeleri var.

Hulusi Akar’ın Tayyip Erdoğan’ın tercihi olarak geldiğinde hiçbir kuşkumuz yok, ama son altı ayda Tayyip Erdoğan’ın Hulusi Akar’ı indirmek istediği konusunda da hiçbir kuşkumuz yok.

Paralel ile mücadeleyi hiç önemsemiyorum. Ben Hulusi Akar’ın Fethullahçı olduğu iddialarını da hiç önemsemiyorum. Türk ordusunda albayın ötesinde hiç kimse Fethullahçı olmaz.

Ama paraleli önemseyenler içerisinde yüksek rütbeli, önemli görevlerde bulunmuş paşalar var. Bunlar devlet adamı olarak bunları söylüyorlar. Yanlış mı düşünüyorlar?