Tekil Mesaj gösterimi
Eski 23.06.16, 21:42   #5
alamancı
Tam Üye

alamancı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2013
Konular: 132
Mesajlar: 239
Ettiği Teşekkür: 234
Aldığı Teşekkür: 845
Rep Derecesi : alamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzel
Ruh Halim: Depresyonda
Standart Cevap: Türk Ordusu AKP çizgisinden çıktmıştır.


Erdoğan'ın kara birliklerini Suriye'ye göndermek için yaptığı baskı generallerin sertleşmelerine neden oldu.

Türk Ordusu'nun etkisi yeniden yükselişte, geçmişte sivil liderleri koltuklarından eden güç şimdilerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Suriye'de hareketlerine ve ülke içerisinde PKK'lı isyancılara karşı olan hareketleri çerçevesinde yeniden şekilleniyor.

Recep Tayyip Erdoğan'ın 13 yıllık iktidarı boyunca düzenli olarak marjinalleştirilmiş olan ordu, Cumhurbaşkanı'nın politik rakiplerini saha dışına atmasını izlerken darbe yapma gücünü de yeniden kazanıyor.

"Kürt meselesi sarpa sarar, Erdoğan kafasının dikine gider ve ciddi gaflar yapmaya devam ederse gene darbe olur."

Darbeler, iyi etkileri çok nadir olan hareketlerdir. Kısa vadede etkileri olumlu olsa da uzun vadede yara ve kırgınlıklar oluşmasına neden olur. Ancak kendimizi kandırmayalım. Her ne kadar böyle bir yetkisi ya da isteği olmasa da Türk Silahlı Kuvvetleri yönetime el koyarsa demokrasiyi hançerlemiş olmaz. Çünkü halihazırda Türkiye’de demokrasi olduğunu söylemek mümkün değil.

Demokrasi dediğimiz şeyin temelinde hukuk vardır; diktatörlük ve tek adamlık değil. Türkiye’de demokrasi falan yok, daha çok Venezuela ya da Rusya’ya benzeyen bir sistemle yönetiliyoruz.

Erdoğan ise askeri vesayeti sonlandırma bahanesiyle; kendisinden başkasına hiçbir söz hakkı tanımayan bir sistem inşa etti.

Erdoğan ve yardımcıları, Washington ziyaretinde Obama ile görüşmek için çok uğraştı. Ancak yalnızca resmi olmayan, ayaküstü bir görüşme yapılacağı bildirildi,Bu, ABD politikasının Türkiye’den uzaklaştığının bir göstergesi. Bu aynı zamanda ABD’nin Erdoğan’a güvenmediğini de gösteriyor bize

Reza Zarraf tutuklanınca Erdoğan’ı korku sardı.
ABD’deki yargı bağımsızlığına anlam veremeyen Erdoğan’ı büyük bir korkunun sardığı aşikar. Bu yüzden davayla ilgilenen medyayı susturmaya çalışıyor ya zaten. Erdoğan dava süresince kendini zapt altına almalı. Çünkü ne yaparsa yapsın dünya küreselleşiyor ve sosyal medya üzerinden her bilgiye ulaşılabiliyor. Bunun en büyük kanıtı da Savcı Preet Bharara’nın Twitter takipçilerinin hemen hemen hepsinin Türk olması.

Hangi diplomata gidip sorsanız ABD’nin Türkiye’yi desteklediğini söyleyecektir. Ancak gerçek böyle değil. Gazetecilere yapılan hukuksuz muamele, Gezi protestoları, ordu mensuplarının yalan yanlış delillerle hedef alınması, yolsuzluklar, Erdoğan’ın, ABD’li yetkililerle yaptığı telefon görüşmelerinin çarpıtılması ilişkilerin yıpranmasına neden oldu.

Hatırlatmakta fayda var: Dünya, Erdoğan’ı Putin ya da Hugo Chavez ile kıyaslıyor, demokrat liderlerle değil


"Milletinin sıkıntıya girdiği her dönemde kuruluşundan bu yana gelen gelenek,görenek ve uygulamaları ile bağımsız Türk Varlığı'nın ortadan kaldırılmasına yönelik iç ve dış çabaların alabildiğine şiddetlendiği ve sonuç almaya başladığı " bir dönemde "Türk Ordusu'nun yeni bir darbe yapması" beklenilmektedir.


Şu artık rahatça söylenebilir ki ulusumuzun kendi doğal sürecinin zorlanması ile içteki bu süreç ağır kışkırtmalarla sürmekte, dışta sınırlarımızdaki çatışmalar bölgesel savaşa yol açacak denli kışkırtılmaktadır.

Ulusumuzun özgür,demokrat, bağımsız yaşama erdemlerini taşıyan, aynı ulusun yurttaşı olmaktan rahatsız olmayan, yurttaşlık anlayışını din, dil,ırk,mezhep aidiyetinin üstünde tutmayı yaşamının ayrılmaz parçası haline getiren ve bulunduğu her yer ve makamda yurttaşlar arasında ayrılıkçılık, yandaş ve yalaka yetiştirmecilik yapmayan evlatlarının gözü önünde yapılan bu denli sorumsuzluk ağır cevabını mutlaka görecektir.

Yurttaşlarımızın paylaştıkça azalan acılarının olmadığı, paylaştıkça çoğalan sevinçlerle dolu bir bayram günleri geçirmesi, başımıza çöreklenen binbirsurat takımın sağ,sol,devrimci,ilerici,milliyetçi,amezhepçi,tari katçı,dinci maskelerinin her geçen gün düştüğünü de görmesi dileği ile..
__________________
alamancı isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz alamancı'in Mesajına Teşekkür Etti.