Tekil Mesaj gösterimi
Eski 28.06.16, 14:38   #1
Canan
Çiçekci kız

Canan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2011
Konular: 5970
Mesajlar: 25,776
Ettiği Teşekkür: 100612
Aldığı Teşekkür: 141402
Rep Derecesi : Canan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Kadınlar 1 Milyon İmzayı TBMM’ye Gönderdi


Kadınlar 1 milyon imzayı TBMM’ye gönderdi

Başbakan Binali Yıldırım'ın "müftülerin de artık resmi nikah kıyabileceğini" duyurduğu dakikalarda İstanbul'da "laiklik kadın haklarının güvencesidir" konulu kampanyayla ilişkin açıklama vardı. İstanbul Kadın Kuruluşları Birliği (İKKB) tarafından 2014 yılında başlatılan 'Medeni Kanunuma Sahip Çıkıyorum' kampanyası kapsamında Türkiye genelinde toplanan 1 milyon imza posta yoluyla TBMM'ye gönderildi.


Çeşitli kadın kuruluşlarının bünyesinde bulunduğu İKKB, çocuk gelin, resmi nikah olmadan imam nikahı kıyılması gibi medeni kanunun ihlal edildiği uygulamalara dikkat çekmek için 2 yıl önce başlattıkları ‘Medeni Kanunuma Sahip Çıkıyorum’ kampanyasıyla 1 milyon imza topladı. Türkiye genelinde toplanan 1 milyon imza başta TBMM Başkanlığı olmak üzere mecliste grubu bulunan partilerin grup başkan vekillerine gönderilmek üzere bugün Şişli PTT şubesi’nden postaya verildi.


MEDENİ KANUNA DÖVİZLİ MESAJLAR

İmzaları postaya vermek için şube önünde toplanan kadınlar, ‘laiklik ilkesi kadınların güvencesi’, ‘Evlilik yaşı uygulansın, çocuk gelin olmasın’, ‘Resmi nikah olmadan imam nikahına hayır’ yazılı dövizler açtı.

“EVLİLİK YAŞI UYGULANMIYOR, ÇOCUK GELİNLERİN SAYISI MİLYONLARI AŞTI”


Burada kadınlar adına bir açıklama yapan İKKB Genel Koordinatörü Nazan Moroğlu, medeni kanunun kadın hakları açısından önem taşıyan maddeleri ihlal edildiğini vurguladı.

Moroğlu, “Maalesef evlilik yaşı uygulanmıyor, çocuk gelinlerin sayısı milyonları aştı. Resmi nikah, tek eşlilik kadın haklarının güvencesidir. Bunlar da gözardı ediliyor, çok sayıda kadın mağdur ediliyor. Taleplerimiz şu Kadını birey olarak görmeyen zihniyet artık durdurulsun. Kadının hakları ve kadın-erkek eşitliği demokratik bir ülkenin vazgeçilmez bir ilkesidir. Demokratikleşme yolunda kadın-erkek eşitliğinin mutlaka yaşama geçirilmesini istiyoruz. Amacımız, medeni kanunla güvence altına alınmış hakları topluma bir kez daha hatırlatmak” dedi.

Kaynak
__________________


Canan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
Canan'in Mesajına Teşekkür Etti