Tekil Mesaj gösterimi
Eski 29.06.16, 17:00   #11
Rosebud
Uzman Üye

Rosebud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 436
Ettiği Teşekkür: 8504
Aldığı Teşekkür: 10093
Rep Derecesi : Rosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Eski papaz Müslüman oluşunu ve İncil'in tahrif oluşunu anlatıyor

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi NaNaNe Mesajı göster
Kimse kimseye muhtaç değil.
müslümanlıkla uzaktan yakından alakası olmayanlar bile bişeyler anlayabiliyorken bizler içinde yaşadığımız halde tam olarak anlıyamıyoruz a
bir örnek.

İnanç Allah ile kul arasında olur.herkezin inancı kedisini bağlar.

Dileyen dilediğine inanır veya inanmaz kimse kimseye karışamaz.

Amacım tartışma yaratmak değil saygı çerçevesinde farklı düşüncede olan insanların da olduğunu gösteren paylaşımda bulunmak o kadar,yanlış anlaşılmasını istemem.
1400 yıl önce bir din iniyor(!), kurallarını şartlarını ortaya koyuyor ve ben buyum diyor; gelin inanın birlikte olalım, doğruya güzele gidelim...
Çok güzel ama şunu hesap edemiyor; eğer farklı bir şey olarak ortaya çıkıyorsanız itiraz kaçınılmazdır, bu yeni şeye inanmayanları ya da inanmak istemeyenleri isyankâr sayıp mutlak ve cebren itaat beklemek düpedüz zorlamaya girer ki; ne dinin hoş görülü ne de Allah'ın bağışlayıcı ve engin merhamet sahibi olduğunu iddia etmek imkânsızlaşır.
Bu, yeni bir ortama girdiğinizde sizin bir görüşünüzü eleştiren adamı sorgusuz sualsiz dövmenize benzer,
Elbette bu tebliği reddederek inanç grubu oluşturan masum kitleye saldıranlar da olmuş olabilir o zaman kendinizi savunursunuz gerekirse öldürürsünüz de bunda bir sorun yok, nitekim saldırılara kendilerini korumak için karşılık verildiği söylene gelmiştir, doğru da olabilir ancak bu durum zamanla çeşitli ayetlerle de desteklenerek kendilerine karşı herhangi bir saldırı olmasa da sırf islâmlaştırmak ve bu arada ganimet de elde etmek amaçlı bir saldırıya dönüşmüştür; Tıpkı Türk'lerin kılıç zoruyla müslümanlaştırılması gibi.
İsyan; varolan otoriteye karşı rahatsız edici bir sürecin sonunda gelişir, örneğin Fransız ihtilâli gibi...
Ama herhangi bir yönetim tarzına karşı daha ilk gününde yapılan itiraz, henüz bir süreç söz konusu olmadığı için isyan olarak nitelendirilemez, kısacası İsyan kavramı; Chevy'nin verdiği Tevbe 5'deki gibi bir anlam içermez.
Evet benim de niyetim kavga, tartışma, polemik veya başka bir şey değil ama fikrimi söylediğim anda; ''ben tartışma yaratmak istemiyorum, saygı çerçevesinde paylaşımda bulunmak istiyordum'' derseniz karşınızdakini direkt kavgacı durumuna sokarsınız ki bu da sanırım biraz önce anlattığım bir İslami anlayışının kalıntısı olsa gerek.

Yağmur komünisttir; çünkü herkese eşit yağar,
Rüzgar ise kapitalisttir, zayıf olanı yıkar.
Ernesto Che Guevara
Rosebud isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla