Tekil Mesaj gösterimi
Eski 29.06.16, 23:30   #21
Rosebud
Uzman Üye

Rosebud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 436
Ettiği Teşekkür: 8504
Aldığı Teşekkür: 10093
Rep Derecesi : Rosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Eski papaz Müslüman oluşunu ve İncil'in tahrif oluşunu anlatıyor

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Tntcool Mesajı göster
Yok yok, papaz özellikle sizin için. Zaten iki video 1 saat 20 dakika falan, süreyi görünce vazgeçtim dinlemekten.

Dünya yuvarlak mıymış sahiden , Kitapta yazmadığı için ben düz zannediyordum...

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ne demek istediğimi anlamamışsınız...
Kur'an'da dünyanın yuvarlak olduğunu yazmıyor o halde Kur'an bunu bilmiyor gibi bir çıkarımda bulunmadım ben...
Buna göre; Kur'an'da suyun bileşenlerini yazmıyor demek ki Kur'an bunu bilmiyor da diyebilirim meselâ bu anlayışa göre...
Bu; Gerçekler acıdır o halde gerçekler bir biberdir gibi bir Aristo mantığına benzemiş. (bizim Aristo'dan söz etmiyorum ha heveslenmeyin )
Kehf suresi 18/ 83, 84, 85, 86, 90 surelerinden söz ediyorum okursanız ne demek istediğimi anlarsınız, tabii hep bir mantık arama yoluna gitmezseniz... Zaten bu peşinen Kur'an'da mantıksızlık olamaz öngörüsü ile bir mantık arayışına girmek Kur'an'daki mantıksızlıkları görmenin önündeki en büyük engel.
Ha! Bu soruları sorarsınız kendinize, cevabını verebiliyorsanız ne alâ bana da anlatırsanız memnun olurum, yani amiyane tabirle morarmam eğer söylediğim gibi değilse.
Ama bir mantığı vardır elbet diye soru sormaktan çekinmem gerçeği bulacaksanız soracaksınız ve cevabını vereceksiniz, bakın Tanrı bile aklınızı çalıştıracaksınız diyor verilecek mantıklı bir cevabı da kabul ederim yani.

Yağmur komünisttir; çünkü herkese eşit yağar,
Rüzgar ise kapitalisttir, zayıf olanı yıkar.
Ernesto Che Guevara
Rosebud isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.