Tekil Mesaj gösterimi
Eski 29.06.16, 23:51   #22
Ahmet Arif Hoca
Uzman Üye

Ahmet Arif Hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 12
Ettiği Teşekkür: 4722
Aldığı Teşekkür: 5966
Rep Derecesi : Ahmet Arif Hoca parlak bir geleceği varAhmet Arif Hoca parlak bir geleceği varAhmet Arif Hoca parlak bir geleceği varAhmet Arif Hoca parlak bir geleceği varAhmet Arif Hoca parlak bir geleceği varAhmet Arif Hoca parlak bir geleceği varAhmet Arif Hoca parlak bir geleceği varAhmet Arif Hoca parlak bir geleceği varAhmet Arif Hoca parlak bir geleceği varAhmet Arif Hoca parlak bir geleceği varAhmet Arif Hoca parlak bir geleceği var
Ruh Halim: Depresyonda
Standart Cevap: Eski papaz Müslüman oluşunu ve İncil'in tahrif oluşunu anlatıyor

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Rosebud Mesajı göster
Ne demek istediğimi anlamamışsınız...
Kur'an'da dünyanın yuvarlak olduğunu yazmıyor o halde Kur'an bunu bilmiyor gibi bir çıkarımda bulunmadım ben...
Buna göre; Kur'an'da suyun bileşenlerini yazmıyor demek ki Kur'an bunu bilmiyor da diyebilirim meselâ bu anlayışa göre...
Bu; Gerçekler acıdır o halde gerçekler bir biberdir gibi bir Aristo mantığına benzemiş. (bizim Aristo'dan söz etmiyorum ha heveslenmeyin )
Kehf suresi 18/ 83, 84, 85, 86, 90 surelerinden söz ediyorum okursanız ne demek istediğimi anlarsınız, tabii hep bir mantık arama yoluna gitmezseniz... Zaten bu peşinen Kur'an'da mantıksızlık olamaz öngörüsü ile bir mantık arayışına girmek Kur'an'daki mantıksızlıkları görmenin önündeki en büyük engel.
Ha! Bu soruları sorarsınız kendinize, cevabını verebiliyorsanız ne alâ bana da anlatırsanız memnun olurum, yani amiyane tabirle morarmam eğer söylediğim gibi değilse.
Ama bir mantığı vardır elbet diye soru sormaktan çekinmem gerçeği bulacaksanız soracaksınız ve cevabını vereceksiniz, bakın Tanrı bile aklınızı çalıştıracaksınız diyor verilecek mantıklı bir cevabı da kabul ederim yani.
Öyle analitik yazıyorsunuz ki biz bir türlü anlayamıyoruz senin mesajları
Gözünü seveyim yeme bizi

Zamanla anlarız yazmaya devam
Okumaktan heç usanmayız.