Tekil Mesaj gösterimi
Eski 01.07.16, 10:58   #52
Insanlikarayan
. . . . Gurbet Ellerde . . . .

Insanlikarayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 294
Ettiği Teşekkür: 131108
Aldığı Teşekkür: 42534
Rep Derecesi : Insanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Insanlikarayan - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart Cevap: 1. Cumhuriyet'in Hatası Yok muydu?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Chevy Mesajı göster
Türban mı ?
Evet türban

Sizi erkek egemenliğinden kurtardılar işte daha ne istersin ?
Eğer öyle olmasaydı bir kocaya 4. eş olabilirdin ve eşini senden başka 3 kadınla daha paylaşabilirdin.
Ha bir kadın olarak Türkiye'de zaten söz hakkın yok çünkü inandığın kitaba göre erkeklerden bayağı bir aşağı seviyedesin.

Dersim olayına gelince.
Şimdi açık konuşacağız doğru olacağız kıvırtmayacağız.

Mevcut iktidar gezi olaylarını bastırdığında adı neye çıktı huh ?
"hükumet isyancı hainleri bastırdı"

O dönem içinde aynı şeyleri söyleme dürüstlüğüne ve yürekliliğine sahipsen çık gel açıkla
Yok değilsen boş boş konuşma

Bazen İngiliz mandası olsaydık cumhuriyetin değeri daha iyi anlaşılırdı diye düşünüyorum.

Maksat cok acik olarak gözükmüyormu burada?.

Iyiki burada ayni tarihi en azindan iki dilde okuyup, takip edebiliyorum.

Böylelikle birisi yeniden iki gün evvel degistirilmis olsa bile,

Alıntı:
Kategoriler:
  • Dersim İsyanı
  • Türkiye'deki katliamlar
  • Zaza isyanları

• Bu sayfa son olarak 27 Haziran 2016 tarihinde ve 23:03 saatinde güncellenmiştir.
Yabanci dildekisi yeniden 1Mayista degistirilmis olarak tam manasiyla türkce gibi degistirilmeden kopyasini almis bulundum.

Yeniden interesan pasaji suraya yapistirayim dedim.

Alıntı:
Bölge gerek coğrafi yapısı, gerekse merkeze uzaklığı nedeniyle merkezi otoritenin tam sağlanamadığı, ağalık tarzı feodal bağların kuvvetli olduğu bir yapıdaydı. Bu açıdan Osmanlı döneminde de bölgede pek çok ayaklanma yaşanmıştır. Dönemin içişleri bakanlarından Şükrü Kaya 1876 yılından beri bölgeye 11 askeri harekat düzenlendiğini; ancak bir çözüm sağlanamadığını belirterek[2], bölgenin bu alandaki geçmişini ortaya koyar. Dersim ayaklanmaları olarak adlandırılan, bölgedeki isyanlar arasında bir öncekisi 1916 yılında meydana gelmiştir.
Ermeni Kırımı sırasında da bazı Dersimli Alevi Zaza[3] aşiretler, Dersim Ermenilerini Osmanlı hükumetine teslim etmeyi reddetmiş ve Ermeni kaynaklarına göre 20.000 ile 36.000[4] arası, Kürt milliyetçi ideolog Nuri Dersimi'nin anılarında yazdığına göre binlerce[5] savunmasız Ermeni ailesinin güvenli olarak kaçmasını sağlamışlardır.[3] Dersimlilerin 1915 Ermeni Kırımı sırasında takındıkları tutum onların imhasında ayrı bir rol oynamıştır.[6] Yine Nuri Dersimi'ye göre, 1915'te çevre vilayetlerden 30.000'den fazla Ermeni sığınmaları için Dersimliler tarafından Dersim'e getirilmiştir.[7]
Interesan yani simdi belli olan baglantilar, Ermenilerle isbirligi yapip, Erzurumda Türklerin Hanlara tikilip, yanmalarina sebepte oldular.

Daha evvelki paylasimlardada göze battigi gibi, orada iki saat arasinda degistirilmis yaziyi paylasmistin, simdide Türkcesi degistirilmis olsada Yabanci dildeki paylasimlari degistirmeye basaramamis olarak, parlayip, Gezi Parki olaylarinla karsilastirmak, derenin nereye aktigini acik olarak göstermekte!.

Birde bunu Hitlerden kacipta, Dogu Anadoluya yerlesenlerden tespit etmek, Hashasilerin el ele verdigini tespitini acik olarak göstermekte.

Tarihi tabiki Kazanan gücler yazar, geberen ve kullanilmis olanlar yazmaya firsati bulamaz.

Daha evvelde söylemistim, Wikiyi kullanmasini bilenler var burada diye!.

Iki satirdan fazlasini okuyup, acik olarak karsilastirma, yeni ufuklar aciyor!.

Zaten daha fazla birden degistirilmis olup, sunulmus olsaydi, daha evvel göze batardi degilmi?.

Türkiyede yasamasa bile!.

Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.

Çetin Düşlü.
Insanlikarayan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla