Tekil Mesaj gösterimi
Eski 01.07.16, 15:20   #8
Rosebud
Uzman Üye

Rosebud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 435
Ettiği Teşekkür: 8501
Aldığı Teşekkür: 10088
Rep Derecesi : Rosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Yorumlayalım

Türk Sanat Müziği sanatçısı Yüksel Uzel'in yaklaşık 30 yıl önce bir röportajında söylediği bir söz vardı: ''Dünyadaki bütün ülkelerde avam her zaman çoğunluktatır' diyordu.
Avamlık bir takım değerleri yozlaştırır, içini boşaltır, farklılaştırır.
Eskiden milli bayramlarda hiç aksatmadan bayrak asardım, şehitler geldiğinde de öyle ama son birkaç yıldır bayrağın o kadar içi başaldı, o kadar farklı alanlara kaydı ki artık bayrak asmaktan utanıyorum, sanki o bayrağı asarsam onlardan birisiymiş gibi görüneceğim diye utanıyorum, yaklaşık 3 yıldır hiç bayrak asmıyorum, çünkü o bayrak artık bu ülkede başka şeyler ifade etmeye, başka zihniyetlerin sembolü olmaya başladı.
O nedenle çok rahat söyleyebilirimki bu yobazlar bir gün Atatürk demeye başlasalar onu da ağzıma almam.

Yağmur komünisttir; çünkü herkese eşit yağar,
Rüzgar ise kapitalisttir, zayıf olanı yıkar.
Ernesto Che Guevara
Rosebud isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti